Arkusze tekturowe cieszą się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością. Są nie tylko tanie w produkcji, ale mają również wiele zastosować. Tektura falista wykorzystywana jest nie tylko w gospodarce, ale również w handlu.
Czym cechuje się tektura falista?
Klasyczna tektura wykonywana jest z papierowej pulpy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że tego samego materiału używa się do produkcji opakowań płatków śniadaniowych oraz spożywczych. Producent tektury falistej dba o jakość swoich produktów i pilnuje, żeby zgadzała się ich wytrzymałość. Tektura falista producent wykorzystywana jest na całym świecie, a do tego idealnie nadaje się do zabezpieczenia produktów podczas transportu. Warto dodać, że zawsze używa się kilku warstw papieru do produkcji tektury falistej. Stosowane są dwie płaskie warstwy zewnętrzne oraz warstwa środkowa. Konstrukcja jest oczywiście prosta, ale producent tektury falistej bardzo dobrze to przemyślał. Jej dużą zaletą jest również to, że jest lekka, a jednocześnie wytrzymała. Należy mieć na uwadze, że Arkusze tekturowe nie są drogie, dlatego większość osób może spokojnie sobie na nie pozwolić. Tektura falista producent jest też wydajna i nie jest szkodliwa dla środowiska naturalnego. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pod względem wizualnym tektura falista nie odbiega za bardzo od klasycznej tektury. Jest oczywiście brązowa, ale można ją spotkać także w innych wersjach kolorystycznych. Trzeba dodać, że można ją kupić w różnych rozmiarach oraz kształtach, dlatego bardzo łatwo jest ją dopasować.
Materiał tektury falistej
Warto mieć na uwadze, że materiał tektury falistej jest złożony z kilku warstw. Makulatura oraz włókna drzewne są wykorzystywane do produkcji tektury falistej. Następnie materiał wędruje do tekturnicy, skąd jest przenoszony do specjalistycznych cylindrów. W tym miejscu panuje bardzo wysoka temperatura, a materiał ulega pofalowaniu. Następny jest etap klejenia, który też musi być przeprowadzony przy właściwej temperaturze. Kotły opalane gazem dostarczają odpowiednią ilość ciepła. Najlepiej sprawdza się klej skrobiowy, który jest powszechnie wykorzystywany i cechuje się dużą skutecznością. To jeszcze nie koniec, ponieważ tak zwany liner, czyli warstwę papieru nakłada się na pofalowaną tekturę. W tej chwili mamy już tekturę falistą dwuwarstwową. Nałożenie następnej warstwy papieru jest kolejnym etapem produkcji tektury falistej. Drugi liner umieszczany jest po płaskiej stronie tektury pofalowanej.