Skip to content Skip to footer

Zasotosowanie zbiorników ibc – optymalizacja kosztów transportu i magazynowania

Zmniejszanie kosztów w dziedzinie transportu, logistyki oraz magazynowania jest niezwykle istotnym aspektem działalności w tej branży. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań pozwala na optymalne wykorzystanie pojazdów służących do przewozu, powierzchni magazynowych, a także zasobów pracowniczych. Bardzo dobrym sposobem na wdrożenie tych wszystkich uwarunkowań są zbiorniki ibc, które posiadają wszechstronne zastosowanie zarówno w przewozie różnego rodzaju substancji płynnych, jak i w ich magazynowaniu.

Kontener ibc jest lepszym pojemnikiem od tradycyjnej beczki

Do niedawna w dziale transportowania cieczy na skalę przemysłową dominowały plastikowe beczki o dużych gabarytach. Jednak są one trudne w załadunku i rozładunku z uwagi na ich kształt. Zajmują również więcej powierzchni ładunkowej oraz magazynowej.

O wiele lepszym rozwiązaniem, które znajduje coraz większe zastosowanie jest paletopojemnik. Kontener ibc jest nowoczesnym opakowaniem do transportu płynów, posiada wiele zalet użytkowych.

Czym jest paletopojemnik?

Tego typu opakowanie służące do przewożenia dużych partii różnego rodzaju cieczy, jak paliwa, woda, smary, oleje, a także granulatów o bardzo drobnej strukturze posiadają standardowe wymiary oraz kształt, który pozwala na tworzenie dowolnych grup i konfiguracji.

Zbiorniki ibc produkowane są z tworzyw sztucznych o bardzo wysokich parametrach wytrzymałości i odporności, zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na wpływ silnie działających substancji, które się w niech przewozi.

Opakowania do płynów o dużych gabarytach, takie jak zbiorniki ibc posiadają wzmocnioną konstrukcję oraz dodatkowo zawory do napełniania i opróżniania. Technologia IBC zapewnia wyposażenie pojemników w czujniki z wskaźnikami, za pomocą których można na bieżąco monitorować zawartość opakowań.

Korzyści płynące z użytkowania zbiorników ibc

Poza oczywistymi oszczędnościami płynącymi z możliwości znacznej optymalizacji powierzchni transportowych i magazynowych, opakowania typu IBC posiadają dodatkowe zalety.

Kontener ibc jest opakowaniem wielokrotnego użytku, stosując dodatkowe wkłady w postaci worków, znacznie oszczędza się na kosztach ich czyszczenia. Rozładunek dużej ilości kontenerów można prowadzić przy użyciu wózków widłowych. Dzięki dodatkowym matom termicznym można przewozić płyny wrażliwe na zmiany temperatury.