Skip to content Skip to footer

Rozświetlacz do twarzy – czym jest i jak go używać?

Prawidłowo wykonany makijaż może zdziałać cuda. Jest w stanie zmienić rysy twarzy, poradzić sobie ze skutkami ubocznymi nieprzespanej nocy i wydobyć piękno z każdej kobiety. Rozświetlacz do twarzy przyczynia się do osiągania tych wszystkich efektów. Warto mieć go w swojej kosmetyczce i umiejętnie z niego korzystać.

Czym jest rozświetlacz?

To kosmetyk przeznaczony do konturowania twarzy. Jego głównym zadaniem jest rozświetlanie i tym samym ożywienie cery. Połączony z bronzerem i różem może też zmieniać rysy i wyszczuplać buzię. Doskonale sprawdza się zarówno na co dzień, jak i podczas ważniejszych wieczornych wyjść.

Wiele kobiet nie potrafi jednak prawidłowo korzystać z roświetlaczy do twarzy. Nieumiejętnie zaaplikowany kosmetyk daje katastrofalny efekt. Sprawia, że buzia wygląda na większą i pod wpływem czasu zaczyna coraz bardziej błyszczeć. Czasem wynika to również ze stosowania kiepskiej jakości kosmetyków.

Jak wybrać dobry rozświetlacz?

Na pewno nie wolno na nim oszczędzać. Rozświetlacz do twarzy za kilka złotych, kupiony w chińskim markecie lub osiedlowym kiosku, stworzy na twarzy nieestetyczne placki, których nie zdoła rozetrzeć nawet najdroższy i najlepszy pędzel. Wypełniony ogromną ilością małych drobinek z czasem zacznie się osypywać. Pojawi się ostatecznie wszędzie tam, gdzie nie powinien – na szyi, dekolcie czy ramionach.

Za dobry rozświetlacz trzeba zapłacić przynajmniej te dwadzieścia złotych. Najlepszy będzie ten w formie sypkiego lub prasowanego pudru. Nie powinien zawierać zbyt dużej ilości drobinek, które dają tandetny i niezbyt naturalny efekt.

Czy to produkt dla każdego?

Każda miłośniczka makijażu wie, że aktualnie największym trendem jest konturowanie twarzy. Należy jednak zawsze dostosowywać je do kształtu buzi i jej mankamentów oraz walorów. Rozświetlacz do twarzy zastosowany na krągłej twarzy jedynie podkreśli jej nieidealną formę.

Z roświetlacza do twarzy nie powinny też korzystać dziewczyny i kobiety posiadające pewne problemy skórne. Może on uwydatnić widoczność zmarszczek bądź rozszerzonych porów. Często podkreśla także czerwone wypryski oraz czarne zaskórniki. To produkt idealny tylko dla tych kobiet, które mogą się pochwalić wspaniałą cerą.