Skip to content Skip to footer

Zasłony zaciemniające – jakie wybrać?

Okna i ich oprawa są ważnym elementem wystroju domu. Często decydujemy się na zakup zasłon, które tę oprawę tworzą i spełniają jeszcze kilka innych funkcji w mieszkaniu. Jedni chcą, żeby były one po prostu ozdobą wnętrza, inni zaś myślą o ich praktycznym zastosowaniu. W obu tych przypadkach warto pomyśleć o tym, żeby kupić zasłony zaciemniające.

Zasłony zaciemniające i ich cechy

Ten typ zasłon charakteryzuje się przede wszystkim tym, że uszyte są one z dość grubych, nieprześwitujących tkanin. Dzięki temu po ich zasłonięciu możemy czuć się komfortowo i nie martwić się o swoją prywatność.

Najczęściej do tego rodzaju zasłon wykorzystuje się następujące materiały: welur, żakard, drobno tkany len lub aksamit. Każda z tych tkanin jest wyjątkowa. Należy przy tym pamiętać, że wybierając zasłony zaciemniające, nie musimy wybierać tylko ciemnych kolorów. To nie barwa zasłon wpływa na przyciemnienie pomieszczenia, w którym je zawiesimy, a ich grubość i materiał, z jakiego zostały uszyte.

Najważniejsze zalety zasłon zaciemniających

Zasłony zaciemniające nadają się do niemal wszystkich pomieszczeń w domu. Sprawdzą się zarówno w sypialni, pokoju dziennym, salonie, jak i w pokoju dziecięcym. Ich dużą zaletą jest to, że chronią przed nadmiernym światłem słonecznym, szczególnie w okresie wiosenno-letnim.

Atutem tego rodzaju zasłon jest to, że dają prywatność i poczucie dyskrecji wszystkim domownikom. Pełnią również funkcję termoizolacji, a także wygłuszają dźwięki z zewnątrz. Zasłony zaciemniające są bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Mogą wybranemu pomieszczeniu nadać wyjątkowy klimat.

Zasłony zaciemniające – jakie powinny być?

Przede wszystkim ten rodzaj zasłon powinien charakteryzować się wysoką jakością materiałów i wykończenia. Zasłony te bowiem pełnią wiele funkcji oraz wpływają na walory estetyczne danego pomieszczenia. Szczególnie, jeśli zawiesimy je w takich miejscach, jak hotele, kawiarnie czy sale konferencyjne.

Wygląd zasłon zaciemniających zależy oczywiście od naszych osobistych preferencji. Możemy wybrać wzorzyste, kolorowe zasłony lub gładkie, jednobarwne. Styl i wygląd zakupionych zasłon zależy, zatem przede wszystkim od naszego gustu i tego, jaki klimat mają tworzyć w naszym mieszkaniu lub domu.

Zasłony zaciemniające dostępne są w ofercie Vege Home.