Skip to content Skip to footer

Zalety robienia zakupów w lumpeksie

Rokrocznie produkowane są tony ubrań, których prawdopodobnie nigdy nikt nie założy. Po nastaniu kapitalizmu, świat zalała produkcja chińska – wszystkiego jest dużo, wszystko jest tanie i kiepskie jakościowo. Branża ubraniowa ma tragiczny w skutkach wpływ na naszą planetę – marnuje wodę, rośliny i generuje masę szkodliwych substancji.

Jak przerwać bezsensowny konsumpcjonizm?

Starsze pokolenie wychodziło z założenia, że nigdy nie należy czegoś wyrzucać, zanim nie spróbuje się tego naprawić. Na pewno każdy z nas zna starszą osobę, która posiada niewiele ubrań, ale są one nadal w dobrym stanie – mimo, że noszone są przez długie lata. Wynika to z faktu, że seniorzy bardzo dbają o przedmioty, które posiadają – nierzadko w przeszłości spotkała ich bieda. Z drugiej strony, niegdyś ubrania szyte były z dobrej jakości materiałów, na zamówienie, przez lokalne krawcowe. Ciężko wrócić do tych czasów, kiedy zalewa nas tani towar z Chin. Jednakże warto wspierać małe firmy, które lokalnie szyją ubrania lub decydować się na zakup odzieży używanej. To żaden wstyd! A nawet wręcz przeciwnie – to coś, czym można się chwalić, w końcu pomagamy tym samym naszej planecie.

Zalety robienia zakupów w lumpeksie

Pomijając omówione powyżej względy moralne, okazuje się, że robienie zakupów w lumpeksie ma naprawdę szereg dodatkowych benefitów. W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, iż odzież używana nie jest droga, a przynajmniej nie tak droga jak nowe ubrania, prosto z salonów mody. Nierzadko w taniej odzieży znaleźć można sukienkę za dosłownie parę groszy czy sweterek za dwa złote. Nie da się ukryć, że to właśnie tutaj znaleźć można prawdziwe modowe perełki – oryginalne Wranglery, którego modelu już nie produkują, czy ręcznie robione ponczo, którego nie znajdzie się. Korzystając z tego typu asortymentu, można podkreślić swój niepowtarzalny styl i ubierać się oryginalnie. Lumpeksy najlepiej odwiedzać bezpośrednio po dostawie. Zazwyczaj na drzwiach sklepu wisi kartka z informacją, kiedy ona ma miejsce. Mimo, że w taki dzień jest najdrożej, to wtedy ma się do dyspozycji największy asortyment. Nie sposób nie wspomnieć, że odzież używana to tylko jedna rzecz, którą można kupować z drugiej ręki. Można również kupować tą drogą sprzęt elektroniczny, książki, płyty, planszówki czy inne artykuły.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.