Skip to content Skip to footer

Dzień w domu opieki

Pobyt w domu opieki dla seniorów nie jest wcale niczym złym. To najlepsza opieka dla seniorów, którzy nie są już w stanie w pełni samodzielnie uczestniczyć w życiu społecznym.

Opieka na każdym kroku

Dom seniora Warszawa zatrudnia wykwalifikowany personel, który przez cały dzień sprawuje opiekę nad osobami starszymi. Seniorzy zostają umiejscowieni w poszczególnych pokojach od jednego do trzech, czasem czterech osób. Taki pokój staje się dla nich nowym domem, gdzie na co dzień będą funkcjonować i żyć. Każdego dnia do pensjonariuszy przychodzą pielęgniarki. Jeżeli ktoś może to na posiłki schodzi do wspólnej stołówki, a cała reszta je w pokoju. Jak łatwo się domyślić – dom opieki Alzheimer – pilnuje, aby wszyscy zażywali odpowiednie leki o wyznaczonych porach dniach. Zdrowie i samopoczucie seniorów jest na bieżąco monitorowane przez domy opieki Warszawa i okolice.

Zdrowie – numer jeden

Zdrowie dla seniorów jest najważniejsze. Jeżeli istnieje taka potrzeba i rodzina wskaże, że jest taka konieczność, to osoby starsze biorą udział w ćwiczeniach rehabilitacyjnych, dzięki czemu mogą wrócić chociażby do częściowej sprawności. Rehabilitacja i fizykoterapia działa cuda, więc seniorzy muszą brać udział w takich zajęciach dla własnego dobra. Opieka w domach seniorach sprawowana jest nie tylko nad osobami mającymi problem z poruszaniem się, ale również z innymi chorobami, jak chociażby dom opieki Alzheimer. Jest to jedna z najczęstszych chorób atakująca osoby w podeszłym wieku. Seniorzy w takich przypadkach muszą być otoczeni staranną opieką.

Dodatkowe zajęcia

Domy opieki Warszawa i okolice w swojej ofercie mają również zajęcia dodatkowe dla osób starszych, które są bardzo pomocne. Zajęcia są różne, ale w dużej mierze jest to gimnastyka różnego rodzaju, chodzenie z kijkami (co jest przez nich uwielbiane), wspólne czytanie książek, a nawet zabawy. Przeprowadzka do takiego miejsca nie oznacza tego, że seniorom pozostanie już tylko czekać na śmierć. Wręcz przeciwnie – można jak najbardziej odnaleźć w sobie radość do życia. Wszystko dzięki temu, że dom seniora Warszawa będzie miał odpowiednią ofertę, jeżeli chodzi o zajęcia. Również wiele osób starszych samodzielnie organizuje kółka pasjonackie, dzięki czemu mają w końcu czas na to, aby zrobić coś dla siebie podczas pobytu w domu seniora.