Skip to content Skip to footer

Zadbane wnętrze samochodu

Marzeniem każdego właściciela pojazdu jest utrzymanie go w stanie idealnym, mimo upływu czasu i śladów normalnej eksploatacji. No cóż, to bardzo trudne, szczególnie jeśli chodzi o wyposażenie wnętrza. Newralgicznym punktem jest bez wątpienia tapicerka. W utrzymaniu jej w nienagannym stanie pomogą pokrowce na fotele samochodowe.

Podstawowe funkcje pokrowców

Najbardziej rozpoznaną funkcją pokrowców jest ta ochronna. Tapicerka zabezpieczona w ten sposób praktycznie nie zużywa, otarcia są małe, jeśli w ogóle występują. Zapomnieć można także o wypadkach szkodzących tapicerce, takich jak trudno zmywalne, tłuste plamy lub rozdarcia czy wypalenia spowodowane żarem z papierosów. Używając pokrowców unikniemy kosztownej renowacji.

Z drugiej strony, kiedy już nabyliśmy samochód używany, zdarza się, że pokrycia foteli są w złym stanie. W starszych samochodach zdarzają się wymienione mankamenty, a z czasem ich liczba może wzrastać. Wtedy, by zachować estetykę wnętrza można z powodzeniem zastosować pokrowce na fotele samochodowe. Należy jednak pamiętać o dobraniu faktury i koloru do wnętrza pojazdu.

Na co jeszcze zwracać uwagę

Niebagatelną funkcjonalnością, którą możemy wykorzystać przy doborze tego elementu wyposażenia jest możliwość estetycznej aranżacji auta. Kiedy właścicielowi nie do końca podoba się kolor oryginalnej tapicerki lub jej materiał, może użyć pokrowców do zaaranżowania foteli na własna modłę. Zdecydowanie polecany sposób dla osób wrażliwych na kolory.

Swoja droga kolory i faktury to podstawowe czynniki wystroju tworzące charakter auta. Kiedy potrzebujemy zmiany, pragniemy nadać swojemu samochodowi bardziej sportowe zacięcie można zastosować intensywne barwy i loga znanych marek by ozdobić zagłówki. W tym miejscu należy także zwrócić uwagę nie tylko na wrażenie, lecz także na łatwość zakładania i użytkowania np. składania foteli.

Jakość potwierdzona

Do foteli z poduszkami Air Bag należy zastosować pokrowce z certyfikatami. Z drugiej strony warto przyjrzeć się etykietom, zwrócić uwagę na zastosowane materiały i techniki produkcji.

Najlepiej swoje funkcje spełniają pokrowce na fotele samochodowe szyte na miarę, jednak także wśród tych uniwersalnych można znaleźć dobre oferty za przystępna cenę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.