Skip to content Skip to footer

Fartuchy medyczne – jakie wybrać?

Jeszcze do niedawna stroje medyczne można było kupić w niewielu hurtowniach, które specjalizowały się w sprzedaży tego asortymentu do szpitali, przychodni oraz innych placówek medycznych. Obecnie w Polsce powstało wiele prywatnych firm, które tworzą stroje medyczne dla służby zdrowie zgodnie z obowiązującymi standardami. Lekarze oraz pracownicy mogą wybierać spośród naprawdę dobrego jakościowo asortymentu, który jest wykonany na najwyższym poziomie.

Fartuch chirurga – jaki model wybrać?

Fartuch chirurga oraz lekarzy, którzy czasami spędzają wiele godzin na salach operacyjnych musi być naprawdę świetnej jakości. Dlaczego? W takim miejscu panują dość specyficzne warunki, w których nie każdy materiał się sprawdza. Dobry fartuch dla chirurga musi być bezapelacyjnie wykonany z przewiewnego, oddychającego materiały, który świetnie się sprawdzi w pomieszczeniu, w którym panuje bardzo wysoka temperatura oraz wilgoć.

Idealne dopasowanie

Jeszcze do niedawna można było kupić uniwersalne fartuchy, które miały dopasowywać się do różnych sylwetek lekarzy. Nie zawsze one wyglądały dobrze i też nie do końca świetnie w takich modelach czuli się komfortowo pracownicy służby zdrowia. Obecnie producenci asortymentu medycznego starają się tworzyć stroje medyczne w konkretnych krojach oraz w efektownych fasonach. Dzięki czemu zarówno panie, jak i panowie prezentują się w nich naprawdę efektownie.

Odpowiednie parametry

Trzeba pamiętać, iż nie każdy strój nadaje się dla lekarza. Wszelkie fartuchy, które noszą pracownicy służby zdrowia na co dzień muszą spełniać szereg parametrów. To bowiem ubranie, które ma chronić zarówno samych lekarzy, jak i pacjentów, dlatego musi być świetnej jakości oraz posiadać wszelkie niezbędny atesty i certyfikaty, by takie rzeczy mogły być dopuszczone do sterylnych warunków jakie często panują w miejscach, gdzie leczy się pacjentów.

Ile kosztują fartuchy chirurgiczne?

Koszt dobrych jakościowo fartuchów jest bardzo zróżnicowane. W większości sklepów oferujących naprawdę świetnej jakości modele, można kupić fartuchy chirurgiczne w przeróżnych rozmiarach i kolokacja już od 200 do nawet 400 zł za sztukę. Są to fartuchy wielorazowe, dlatego też posłużą one użytkownikom przez długi czas.