Skip to content Skip to footer

Z jakiego materiału wyposażenie cukierni?

Jeżeli chodzi o wyposażenie cukierni to warto zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność i walory estetyczne, ale również na materiał z którego wykonany jest sprzęt i poszczególne akcesoria. Producenci oferują wyposażenie cukierni wykonane z wielu różnych materiałów, dlatego też warto poznać zalety i wady poszczególnych rozwiązań.

Na co postawić?

Jeszcze kilka lat temu w cukierniach dominowało wyposażenie plastikowe i drewniane. W dzisiejszych czasach królują jednak akcesoria i sprzęt wykonany ze stali nierdzewnej albo specjalnej stali kwasoodpornej.

Największą zaletą stali nierdzewnej jest nie tylko duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, ale również walory estetyczne i higieniczne. Stal nierdzewna jest łatwa w czyszczeniu i nie przenosi zapachów.

Profesjonalne wózki cukiernicze do zadań specjalnych

Wyroby cukiernicze jak powszechnie wiadomo są bardzo wrażliwym towarem, dlatego też warto postawić na wyposażenie cukierni, dzięki któremu będzie można w bezpieczny sposób dostarczyć dopiero co przygotowane wyroby na regały sprzedażowe. W zadaniu tym może pomóc porządny wózek cukierniczy.

Nowoczesne wózki cieszą się olbrzymim zainteresowaniem nie tylko w cukierniach, ale również w piekarniach. Porządny wózek wykonany ze stali nierdzewnej można kupić już od 800 zł. Na rynku dostępne są także specjalne wózki typu „szafy podgrzewane”, które doskonale sprawdzą się na bankietach i różnorodnych imprezach okolicznościowych. Wózki tego typu kosztują nawet 5000 zł, ale pozwalają utrzymać temperaturę wypieków.

Oryginalne lady i regały

W każdej profesjonalnej cukierni nie może zabraknąć regałów i lad. Godne polecenia są funkcjonalne meble, które będzie można szybko wyczyścić. Do przechowywania wyrobów cukierniczych doskonale nadaje się szkło, drewno i wiklina. Warto postawić na wysokiej jakości drewno, które jest odporne na wgniecenia i zarysowania.

Pamiętać należy również i o tym, że w przypadku mebli liczy się ich funkcjonalność. Towary z lady powinny być łatwe do wyciągnięcia. W cukierniach samoobsługowych doskonale sprawdzą się zamykane i otwierane drzwiczki. Nie można zapominać również o walorach estetycznych mebli, które mogą być doskonałym wabikiem na nowych klientów.

Wyposażenie cukierni dostępne są w ofercie sklepuGastroprodukt.pl