Skip to content Skip to footer

Wybór ścianek prysznicowych do łazienki

Jeśli chodzi o elementy wyposażenia łazienki, bez których ciężko wyobrazić sobie życie, to wiele osób z pewnością wskaże kabinę prysznicową. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że szczególnie sprawdzi się ona w mniejszych łazienkach, w których przestrzeń jest znacznie ograniczona. Odpowiednie dobranie ścianki do kabiny prysznicowej pozwala na funkcjonalne i wygodne zaaranżowanie przestrzeni.

Jakie ścianki do kabiny prysznicowej wybrać?

Wybór ścianek do kabiny prysznicowej jest na rynku bardzo szeroki i zróżnicowany, dzięki czemu każdy może wybrać takie, które najbardziej odpowiadają jego potrzebom. Głównym czynnikiem, na jaki warto zwrócić uwagę przy zakupie ścianek do kabiny prysznicowej jest to, z jakiego materiału zostały wykonane.

Zdecydowanie najlepiej sprawdza się tutaj szkło hartowane, które charakteryzuje się dużą odpornością na urazy mechaniczne. Nawet jeśli ścianka wykonana ze szkła hartowanego ulegnie uszkodzeniu, to rozpadnie się ona na małe, tępe kawałki, które nie spowodują bolesnych skaleczeń.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że niektóre dostępne w sklepach Ścianki do kabiny prysznicowej są pokryte specjalną powłoką, która ułatwia ich czyszczenie. Dzięki temu usuwanie różnego rodzaju osadów jest ułatwione i nie wymaga wiele pracy.

Jaką grubość powinna mieć ścianka do kabin prysznicowych?

Wybierając ścianki prysznicowe wykonane ze szkła hartowanego, warto zastanowić się, jaka ich grubość będzie najlepsza. Mogłoby się wydawać, że warto wybrać najgrubszą ściankę, jednak zależne to powinno być od tego, jaki rodzaj drzwi prysznicowych zostanie zamontowany. Przy kabinach bezprofilowych grubość ścianki powinna wynosić co najmniej 10 mm.

Podsumowując, ścianki do kabin prysznicowych warto wybierać, biorąc pod uwagę wiele czynników. Ważny jest nie tylko materiał, z jakiego zostaną wykonane, ale także jego grubość. Dobra ścianka to gwarancja efektownej, funkcjonalnej i trwałej kabiny prysznicowej. Dlatego zakup konkretnej ścianki prysznicowej należy dobrze przemyśleć.