Skip to content Skip to footer

Wczasy z morską bryzą

Każdy potrzebuje czasem chwili odpoczynku. Niezależnie od wykonywanego zawodu, tego jak wygląda każdy dzień trzeba dać organizmowi czas na reset. Od opieki nad zwierzęciem nie ma jednak odpoczynku. Po przyjęciu pupila do rodziny stajemy się za niego odpowiedzialni, także w czasie urlopu czy wakacji. Dlatego warto przemyśleć jak rozwiązać tę kwestię przed wyjazdem.

Hotel dla zwierząt lub rodzina

Jednym z rozwiązań jest oczywiście przekazanie opieki nad psem rodzinie lub znajomym. Sytuacja jest idealna gdy mają oni czas, warunki na to by się zwierzakiem zająć. Oraz gdy zwierze ich zna i lubi. Dlatego jeśli koniecznie pozostawiamy psa pod opieką kogoś, warto zapewnić im czas na wspólną adaptację – tak aby zwierzę przeżyło rozstanie jak najmniej boleśnie. W grę chodzi także hotel dla zwierząt. Jest to jednak z reguły rozwiązanie droższe, a pies, pomimo fachowej i wyspecjalizowanej opieki cierpi z powodu rozłąki z właścicielami. Nawet najbardziej przeszkoleni właściciele i opiekunowie z hotelu dla zwierząt nie sprawią, że pupil nie przeżyje stresu związanego z rozstaniem. Jest to raczej rozwiązanie dla osób nie mających innych możliwości, niż wybór priorytetowy.

A może zabrać psa ze sobą?

Decyzja o zabraniu pupila na wakacje nie jest łatwa. Jeśli jednak pies jest członkiem rodziny pytanie jakie wielu właścicieli sobie stawia nie jest czy zabierać zwierzę, a: gdzie na wczasy nad morzem z psem. Aktualnie poszukiwanie hotelu czy ośrodka wczasowego przyjaznego zwierzętom jest dużo łatwiejsze niż kilka lat temu. Wtedy koniecznym było telefonowanie do hoteli z rzeczonym zapytaniem, poszukiwanie odpowiednich warunków dla konkretnego zwierzęcia. Często zabieranie psa na wczasy było traktowane jak fanaberia i wiązało się dodatkowymi opłatami. Aktualnie na pytanie gdzie na wczasy nad morzem z psem znajdzie się w pierwszej lepszej wyszukiwarce hotelowej. Zazwyczaj możliwość nocowania ze zwierzęciem jest uwzględniona w parametrach wyszukiwania. Coraz więcej hoteli zmieniło swój profil i stało się przyjaznych zwierzętom. Po rezerwacji wczasów nad morzem z psem, można liczyć na udogodnienia ze strony hotelu.

Wczasy nad morzem z psem dają możliwości spacerów, spędzania czasu z ukochanym zwierzęciem. Jednocześnie sprawiają, że urlop nie staje się błogim lenistwem, a aktywnie wykorzystanym czasem. Szukając odpowiedniego ośrodka wczasowego warto wybierać takie, w których zarówno pies jak i jego opiekun znajdą coś dla siebie. tak aby każdy był zadowolony z oderwania od zajęć dnia codziennego.