Skip to content Skip to footer

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Świat medycyny estetycznej ciągle bardzo intensywnie się rozwija. Coraz częściej wybieramy się do gabinetów medycyny estetycznej w celu poprawienia swojego wyglądu, a co za tym idzie – również naszego samopoczucia. Popularnym zabiegiem jest depilacja laserowa, która zapewnia nam gładką skórę bez tradycyjnych sposobów golenia. Jednak warto mieć świadomość, że nie każda z nas kwalifikuje się do takiego zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Ważnym przeciwwskazaniem do tego typu depilacji jest ciąża. Nie znamy wpływu lasera na kobietę w ciąży i jej dziecko, ponieważ nigdy nie były przeprowadzane tego typu badania naukowe. Podobnie jest w przypadku karmienia piersią, nie znamy wpływu depilacji na proces laktacji, dlatego też ciąża, jak i laktacja są ważnymi przeciwwskazaniami do depilacji laserowej. Inne przeciwwskazania to duża, osobnicza skłonność do bliznowacenia, tworzenia keloidów, bliznowców i skłonność do intensywnych przebarwień. W tych przypadkach przeprowadzenie depilacji laserowej może doprowadzić do powstania blizn oraz licznych, nieodwracalnych przebarwień na naszej skórze.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej – co jeszcze warto wiedzieć na ten ważny temat?

Należy mieć świadomość, że do każdego zabiegu medycyny estetycznej musimy zostać zakwalifikowani przez specjalistę dermatologa, lub specjalistę medycyny estetycznej. Przeprowadzi on z nami klasyczny wywiad i badanie lekarskie. Jeśli podczas wywiadu ujawnimy choroby przewlekłe, które są przeciwwskazaniem do zabiegu, to nie zostaniemy do niego dopuszczeni. Takie choroby to na przykład zaawansowana niewydolność serca, czy niekontrolowana niewydolność oddechowa. Warto także powiedzieć lekarzowi kwalifikującemu o wszystkich lekach, które przyjmujemy przewlekle.

Inne przeciwwskazania do depilacji laserowej, o których warto wiedzieć.

Innym ważnym przeciwwskazaniem jest obecność na naszej skórze świeżej opalenizny, niedawna wizyta w solarium albo użycie samoopalacza. Może to spowodować podrażnienie naszej skóry podczas zabiegu depilacji laserowej. Inne przeciwwskazanie do zabiegu depilacji laserowej, to stan zapalny skóry i choroby dermatologiczne, takie jak łuszczyca, zaostrzenie atopowego zapalenia skóry, ostry stan zapalny taki jak pokrzywka, kontaktowe zapalnie skorym czy wyprysk zawody i eczema. Warto bardzo dokładnie obserwować swoją skórę przed udaniem się na tego typu zabieg medycyny estetycznej, bo jak każdy medyczny zabieg – może mieć on swoje działania niepożądane i skutki uboczne.