Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zdecydować się na skórzane botki?

Warto zdawać sobie sprawę, że skórzane buty cały czas cieszą się popularnością mimo rozwoju przemysłu i wprowadzania na rynek coraz bardziej nowoczesnych tworzyw sztucznych i tkanin. Oczywiście przyczyną takiej sytuacji są liczne atuty tego rodzaju materiału. Dlaczego warto zdecydować się na skórzane botki?

Trwałość oraz odporność na uszkodzenia

Do najczęściej wymienianych zalet naturalnej skóry należy zaliczyć strukturę i właściwości fizyczne. Osoba kupująca skórzane botki ma gwarancję, że będzie to inwestycja na lata, oczywiście ma to przełożenie na oszczędności. Warto zdawać sobie sprawę, że w jednej parze skórzanego obuwia można chodzić nawet kilka lat.

Jak wiadomo bardzo często buty z materiałów syntetycznych nie są w stanie przetrwać nawet jednego sezonu. Koszt systematycznie wymienianego taniego obuwia bardzo słabej jakości w perspektywie kilku lat zdecydowanie przekroczy cenę jednej pary obuwia ze skóry. Koniecznie należy dodać, że gwarancją świetnego wyglądu jest również wytrzymałość.

Naturalna skóra może być poddawana renowacji

Zdecydowana większość osób niestety przyzwyczaiła się do wyrzucania podniszczonych butów. Dzieje się tak, ponieważ znaczna większość materiałów, która jest wykorzystywana do produkcji obuwia nie nadaje się już do regeneracji. Należy zdawać sobie sprawę, że buty z cieszących się z roku na rok coraz większą popularnością ekoskór tylko imitują właściwości skór naturalnych.

Warto bowiem podkreślić, że z pękniętą albo zarysowaną tkaniną w zdecydowanej większości przypadków nie da się już nie zrobić. Naturalna skóra jest w tej kwestii zdecydowanie elastyczniejsza. Możliwa jest bowiem naprawa nie tylko rys, ale również przebarwień.

Naturalna skóra jest wygodna i zdrowa

Należy mieć świadomość, że rodzaj materiału, który został wykorzystany do produkcji butów nie jest już sprawą tylko estetyczną. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że tworzywa syntetyczne mogą zawierać bardzo niebezpieczne chemikalia mające negatywne oddziaływanie na zdrowie. Skóra naturalna w przeciwieństwie do wspomnianych materiałów jest nie tylko bezpieczna, ale również niealergiczna.

Koniecznie trzeba podkreślić, że w procesie garbowania wykorzystywane są różnego rodzaju substancje naturalnego pochodzenia, do których należy zaliczyć żółtka jajek, garbniki roślinne czy sole mineralne. Bardzo często wymienianą zaletą butów ze skór naturalnych jest zdolność do oddychania. Oddychająca skóra powoduje, że stopy zdecydowanie mniej się pocą. Znacznie ograniczane jest w ten sposób ewentualne ryzyko rozwoju grzybów i bakterii.