Skip to content Skip to footer

Wczasy z dietą, czyli post dr Dąbrowskiej

Oczyszczający post ma bardzo dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Prawidłowo przeprowadzony oczyszcza organizm z toksyn i pobudza jego układ odpornościowy. Wcale jednak nie musi on oznaczać głodówek. Dieta dr Dąbrowskiej to propozycja postu od wysokoprzetworzonych produktów, dużej ilości białka, węglowodanów i tłuszczów.

Wczasy z dietą dr Dąbrowskiej

Dieta dr Dąbrowskiej opiera się przede wszystkim na spożywaniu dużej ilości warzyw i owoców. Zawierają one naturalny błonnik, wodę oraz wszystkie niezbędne mikro i makroelementy. Dzięki temu organizm oczyszcza się w naturalny sposób bez zastosowania restrykcyjnego postu. Efekty widoczne są nie tylko w redukcji masy ciała, ale również poprawie samopoczucia, stanu skóry, włosów, paznokci, a także ogólnego zdrowia fizycznego.

Podstawą wczasów z dietą dr Dąbrowskiej są zbilansowane, zdrowe, smaczne i sycące posiłki, które połączone są również z umiarkowanym wysiłkiem fizycznym. Skorzysta więc z nich każdy, kto pragnie oczyścić swój organizm z toksyn i przywrócić mu siły witalne.

Dla kogo wczasy z dietą dr Dąbrowskiej?

Skorzystać może z nich każdy w celach profilaktycznych. Dzięki temu pozna zdrowe sposoby odżywania się i nauczy się wdrażać je w swoje codzienne życie. To także wyśmienita forma relaksu, ponieważ smaczna i różnorodna dieta połączona jest z możliwościami uprawiania różnego rodzaju aktywności fizycznej w atrakcyjnej pod względem przyrodniczym okolicy.

Oferta kierowana jest jednak przede wszystkim do osób z nadwagą, otyłością oraz borykającymi się z chorobami i dolegliwościami cywilizacyjnymi, np. cukrzycą, nadciśnieniem, wysokim poziomem cholesterolu, chorobami wątroby, jelit, wrzodami żołądka, alergiami, a także chorobami zwyrodnieniowymi stawów. Przeciwwskazaniem jest, m.in. ciąża, nadczynność tarczycy czy choroby nowotworowe.

Jak wygląda turnus wakacyjny z dietą Dąbrowskiej?

Jeden turnus zazwyczaj obejmuje 14 dni i odbywa się w miejscu atrakcyjnym pod względem turystycznym i przyrodniczym. Zakwaterowanie to o wysokim standardzie dom wczasowy. Każdy uczestnik otrzymuje smacznie i zdrowe posiłki przygotowywane według zasad diety Dąbrowskiej.

Poza tym uczestnicy mogą brać udział w różnych sposobach spędzania wolnego czasu, np. ciekawych zajęciach i różnorodnej aktywności fizycznej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra