Skip to content Skip to footer

Różne typy materaców do spania

Materac do spania powinien być wygodny, bezpieczny i higieniczny. Jako że jednak doczekał się on swoich licznych przeróżnych odmian, możesz mieć niemałe problemy z wybraniem czegoś, co rzeczywiście sprawdziłoby się u ciebie dobrze. Jeszcze przed planowanymi zakupami spójrz więc na poniższy tekst i odkryj główne cechy poszczególnych typów materacy.

Materace sprężynowe

Mimo iż materace wysokoelastyczne zyskują teraz na popularności, wciąż absolutnym klasykiem gatunku jest oczywiście materac sprężynowy. Ale dziś nie wykonuje się go tak jak dawniej, tak więc nie musisz martwić się o to, że wypełniające go sprężyny będą wbijać się w twoje ciało albo emitować różne odgłosy dźwiękowe w momencie, gdy zaczniesz się na nich wiercić i zmieniać pozycję do spania.

Aktualnie nowocześni producenci tworzą wyłącznie materace sprężynowe w wersji kieszeniowej. Każda pojedyncza sprężyna umieszczana jest w nich w oddzielnej kieszonce. Wszystkie z nich pracują więc totalnie niezależnie od siebie, co sprawia, że wypoczynek na takim materacu jest naprawdę bardzo komfortowy.

Materace lateksowe

A może tak lateks? To kolejna alternatywa dla popularnych materaców wysokoelastycznych. Co prawda wciąż nie jest ona aż tak popularnym typem wypełnienia jak klasyczna sprężyna czy nowoczesna pianka, ale w wielu sytuacjach i u wielu osób naprawdę znakomicie się sprawdza.

Lateksowe materace cechuje przede wszystkim

wysoka wytrzymałość. Są one niezwykle odporne na odkształcenia i uszkodzenia, dlatego poleca się je osobom o wyższej masie ciała. Świetnie też radzą sobie z wentylacją. Doskonale przepuszczają powietrze i wilgoć, dlatego sprawdzają się przede wszystkim u alergików.

Materace piankowe wysokoelastyczne i termoelastyczne

Jeżeli jednak szukasz czegoś absolutnie uniwersalnego, z czego będziesz w pełni zadowolony jeszcze przed kolejnych kilka lat, celuj w najpopularniejsze teraz na rynku materace piankowe. Szukaj tych wykonywanych z pianki termoelastycznej oraz wysokoelastycznej.

Materace wypełnione pianką zawsze znakomicie dopasują się do wszystkich naturalnych krzywizn twojego ciała. Pozwolą ci przybrać idealną, wygodną pozycję do snu. Materace wysokoelastyczne tego rodzaju cechuje również świetna wentylacja oraz przyjemna lekkość.

Literówka w słowie kluczowym: „materace wykooelastyczne” zamieniłam na „materace wysokoelastyczne”.

Materace wykooelastyczne dostępne są w ofercie Vege Home.