Skip to content Skip to footer

W jakich samochodach można wykonać zabudowę turystyczną?

Zabudowa turystyczna samochodu to rozwiązanie, które polega na takim dostosowaniu zwykłego auta, by mogło ono być wykorzystywane jako alternatywa dla kampera. Taki pojazd musi być wygodny i wystarczająco długi, by można się w nim położyć. Jakie samochody nadają się do zabudowy?

Kombi

Samochody o nadwoziu kombi mają wydłużoną sylwetkę. Mają duży i pojemny bagażnik, który można wykorzystać do zabudowy. W pojazdach tego typu zwykle jest wystarczająco dużo miejsca, by przygotować miejsce do spania.

Warto jednak pamiętać, że samochody kombi to typowe samochody osobowe, których sylwetka została przedłużona. W związku z tym samo nadwozie jest dość niskie.

W kombi na miejsce przeznaczone do spania trzeba będzie wejść w pozycji na czworakach i trzeba się też liczyć z tym, że podczas snu podsufitka będzie znajdowała się w dość małej odległości od ciała. Nie jest to duży problem, ale trzeba się przyzwyczaić do takiej sytuacji.

Minivan

Minivany zdecydowanie bardziej niż kombi nadają się do zabudowy turystycznej. Wystarczy tylko odpowiednie rozplanowanie schowków i półek i można przystąpić do działania. W przypadku minivanów jest całkiem dużo miejsca do zagospodarowania.

Czasami opłaca się usunąć z minivanu niepotrzebne siedzenia, by zwiększyć dostępną przestrzeń. Można też ograniczyć się do tego, by Zabudowa turystyczna samochodu zajęła wyłącznie bagażnik i przestrzeń pod siedzeniami.

Furgon

Furgony doskonale nadają się do zabudowy. Z racji tego, że przestrzeń ładunkowa jest pusta, to można dowolnie ją zagospodarować. Oczywiście podstawowym elementem zabudowy jest duże łóżko. Powierzchnia do spania powinna być równa całej przestrzeni ładunkowej.

Jednak bardzo ważne jest to, że liczne skrytki i schowki ukryte pod łóżkiem mogą być wykorzystywane do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy. Wśród nich można znaleźć turystyczne kuchenki, miejsce na bagaże, krzesła, a czasami nawet rozkładane i wygodne siedziska. Wiele zależy od budżetu i wyobraźni osoby, która decyduje się na zabudowę.