Skip to content Skip to footer

Ustroń – co zobaczyć?

Ustroń to jedna z popularniejszych miejscowości turystycznych na południu Polski. Zanim zdecydujemy się tam wybrać, dobrze jest wcześniej zorientować się, co ciekawego możemy tam zobaczyć. Warto również wcześniej zarezerwować noclegi Ustroń, żeby po przyjeździe na miejsce nie tracić niepotrzebnie czasu na poszukiwania.

Atrakcje Ustronia

Dla większości turystów odwiedzających Ustroń największą atrakcją są górskie wycieczki. Wokół tej malowniczej miejscowości można znaleźć liczne szlaki turystyczne, różniące się między sobą długością i stopniem trudności. Zarówno mniej, jak i bardziej doświadczeniu piechurzy powinni znaleźć wśród nich coś dla siebie. Propozycja dla tych, których nie kuszą piesze wycieczki to skorzystanie z możliwości wjazdu na Czantorię kolejką krzesełkową. Gwarantowane piękne widoki przy minimalnym zmęczeniu. Ci, którzy są spragnieni nieco bardziej ekstremalnych przeżyć, mogą skorzystać z licznych torów saneczkowych znajdujących się w okolicy. Z kolei rodzice przyjeżdżający do Ustronia z dziećmi powinni wybrać się do Leśnego Parku Niespodzianek lub Sokolarni. Maluchy z pewnością będą zachwycone możliwością bliskiego kontaktu ze zwierzętami, a i rodzice nie powinni się tam nudzić. Po wędrówkach lub zwiedzaniu wszyscy mogą wybrać się do Pijalni Wód w Parku Zdrojowym i zaznać tam spokojnego relaksu.

Jak znaleźć najlepsze pokoje Ustroń?

Chyba dla nikogo nie będzie odkryciem, że najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na wyszukanie najatrakcyjniejszych miejsc noclegowych w Ustroniu jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. Wpisując hasło „noclegi Ustroń” w okienko wyszukiwarki, będziemy mogli przebierać w ofertach, oczywiście pod warunkiem, że zrobimy to z odpowiednio dużym wyprzedzeniem. Warto mieć na uwadze, że w związku z trwającą pandemią wypoczynek w Polsce cieszy się znacznie większym zainteresowaniem wśród turystów niż do tej pory, a to oznacza, że najciekawsze pokoje Ustroń są zajęte nawet na kilka miesięcy do przodu. Przeglądając portale z ogłoszeniami, dobrze jest też przynajmniej wstępnie określić przybliżoną lokalizację, w której powinien znajdować się nasz obiekt noclegowy. Dzięki temu możemy oszczędzić sporo czasu już w trakcie poszukiwań noclegu, ale i po przyjeździe na miejsce, kiedy nie będziemy musieli trwonić czasu na zbędne dojazdy.