Skip to content Skip to footer

Wakacje z psem – na co zwrócić uwagę?

Wakacje z psem to świetny pomysł, w końcu pupile są w większości przypadków pełnoprawnymi członkami rodziny. Trzeba jedynie zadbać o kilka szczegółów, aby wspólny wyjazd stał się okazją do świetnej zabawy. Psy są szczęśliwe zawsze, gdy mogą być blisko swoich właścicieli, więc będą chętnie towarzyszyć przy każdym wyjeździe.

Jak przygotować się do drogi?

Na pewno najwygodniejszą opcją jest podróż własnym samochodem. Mamy wtedy możliwość zrobienia przerwy w dowolnym momencie i miejscu, tak, aby wszyscy skorzystali z chwili odpoczynku. Wystarczy pamiętać o kilku szczegółach, aby wspólna podróż była przyjemna.

Przede wszystkim musimy znaleźć odpowiednie miejsce w samochodzie, aby nasz pies podróżował wygodnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Nie możemy też zapomnieć o misce na wodę. Poza tym niektóre psy cierpią na chorobę lokomocyjną. W takim przypadku wystarczy zaopatrzyć się u weterynarza w odpowiedni środek, który poprawi samopoczucie naszego pupila w trasie.

Wybór odpowiedniej lokalizacji

Wybór odpowiedniej lokalizacji na wakacje z psem może okazać się kluczowy. Trzeba wybrać miejsce, które oczywiście przypadnie nam do gustu, ale jednocześnie będzie odpowiadało potrzebom psa. Zatłoczone, duże miasta, czy wycieczki szlakiem muzeów raczej nie sprawdzą się najlepiej.

Idealnie, jeżeli sami mamy ochotę wyrwać się z miasta i odpocząć w spokojnym miejscu. Aktywny wypoczynek z psem blisko natury przyniesie wiele korzyści dla obu stron. Na pewno znajdziemy wiele pięknych zakątków, które można odkrywać razem z pupilem.

Zakwaterowanie

Zwróćmy uwagę na to, do czego nasz pies jest przyzwyczajony. Pokój w pensjonacie na pewno będzie lepszym wyborem dla tych zwierząt, które mieszkają w bloku i są przyzwyczajone do odgłosów dobiegających z klatki schodowej. Jeżeli natomiast mieszkamy w domu na uboczu, lepszą opcją będzie wynajęcie domku letniskowego.

Sprawdźmy również, jakie warunki i udogodnienia panują w wybranym miejscu. Jeżeli wyjeżdżamy na wakacje z psem nad morze czy jezioro, zwróćmy uwagę, czy będziemy mieli możliwość wykąpania go po powrocie z plaży. Z kolei, decydując się na nocleg w mieście ważne, aby w okolicy był park lub specjalny wybieg dla psów.