Skip to content Skip to footer

Pianka polietylenowa

Pianka polietylenowa to materiał najczęściej kojarzony z branżą opakowań. Pianka tego typu idealnie nadaje się do zabezpieczenia określonych towarów i produktów w czasie ich transportu lub wysyłki. Jednak właściwości pianki polietylenowej są tak ogromne, że wykorzystywana ona jest w wielu różnych dziedzinach.

Jakie są właściwości pianki polietylenowej?

Pianka polietylenowa w rolkach najczęściej jest sprzedawana. Ostatnio popularna tez jest jej wersja samoprzylepna, również oferowana w rolkach. Tego typu pianka to doskonała alternatywa dla opakowań kartonowych, tym bardziej że potrafi idealnie zabezpieczyć produkt przed wilgocią. Na produkt – pianka polietylenowa producent daje bardzo duże gwarancje i zapewnia, że sprawdzi się ona idealnie w każdej swojej roli. Tego typu pianka jest idealną formą zabezpieczenia w każdej sytuacji. Coraz częściej stosowana jest w budownictwie, oraz w przemyśle meblarskim. W tym ostatnim nie tylko zabezpiecza pakowane towary, ale także jest idealnym wypełnieniem do siedzisk w fotelach oraz do materacy.Pianka jest lekka i mało waży, a przy tym jest bardzo mocna i wytrzymała. Z tego też powodu obecność jej w danej przesyłce nie podnosi wagi określonej paczki.

Cena pianki

Cena pianki nie jest też zbytnio wysoka, jednak pianka polietylenowa w rolkach ma różne opcje cenowe, a wszystko zależne jest od jej grubości.Przykładowo rolka dobrej jakości pianki może kosztować w granicach 40 złotych za opakowanie. Pianka najczęściej sprzedawana jest w rolkach. W czasie produkcji pianka polietylenowa producent o tym informuje, jest tak produkowana, że powstają bardzo długie wstęgi, które następnie są umieszczane w piecu i pod wpływem temperatury robione są ich całe rolki.Pianka o najcieńszej grubości, przypominająca swoją konstrukcją stretch będzie miała cenę za 1 m2. Cena ta będzie oscylowała w granicach 0,30 zł właśnie za 1 m2.Natomiast wariant pianki samoprzylepnej będzie już trochę droższy i będzie wynosił około 25 zł za 1 m2.

Wykorzystana do izolacji

Pianka polietylenowa wykorzystywana jest do izolacji ścian i podłóg. Jednak jej montaż jest nieco trudniejszy aniżeli montaż pianki polipropylenowej. Tego typu piankę nakłada się na powierzchnię metodą natryskową. Jednak jej skuteczność jest bardzo duża.