Skip to content Skip to footer

Uprawnienia SEP Gliwice – kiedy są przyznawane?

Niektóre egzaminy, które się zdaje, pozwalają uzyskać świadectwo o nieprzemijającym terminie ważności. W innych przypadkach konieczne jest aktualizowanie swoich kwalifikacji. Do tych drugich można zaliczyć zajęcia dla elektryków. Wybierając kurs SEP Gliwice, można nabyć wiedzę w zakresie G1, które dotyczą eksploatacji i dozoru. Jak dużo czasu trzeba poświęcić na takie szkolenie i w jaki sposób można się na nie zapisać?

Uprawnienia SEP Gliwice – kiedy są przyznawane?

Kurs SEP Gliwice przygotowuje do egzaminu typu G1. W zależności od rodzaju szkolenia, na jakie kursant się zdecyduje, może ono trwać jeden dzień, bądź być rozłożone na dłuższy okres. Po każdym takim szkoleniu kursant może zapisać się na egzamin, by uzyskać określone uprawnienia SEP Gliwice.

Zatem, by móc przystąpić do egzaminu z nadzieją na uzyskanie pozytywnego wyniku, trzeba uczestniczyć w szkoleniach przygotowawczych. Żeby zdobyć uprawnienia SEP Gliwice, należy zapisać się na kurs, który może trwać od 8 do 48 godzin, w zależności od rodzaju i zakresu szkolenia.

Najkrócej trwają seminaria. Zainteresowani będą mogli zdobyć potrzebną wiedzę w przeciągu 8 godzin. Wyjątkiem jest seminarium PO, które oprócz wiedzy teoretycznej udostępnia także praktyczne zajęcia. Takie szkolenie trwa 28 godzin. Natomiast kursy SEP Gliwice przygotowujące do egzaminów trwają odpowiednio 40 godzin (kurs E) i 48 godzin (kurs E+ZP).

Szkolenia SEP Gliwice – jak się na nie zapisać?

By móc skorzystać z ofert ośrodka SEP Gliwice, należy przede wszystkim dokonać wpłaty na podane konto bankowe, które jest podane na stronie internetowej oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Gliwicach. Należy zachować wpłatę i okazać ją w momencie, gdy przyjedzie się już na właściwy kurs, który jest organizowany w wybranej placówce. Wpłat można też dokonać w oddziale kartą lub za pośrednictwem aplikacji BLIK.

Ponadto trzeba pamiętać o tym, że w wybranym szkoleniu można wziąć udział tylko wtedy, jeśli grupa kursantów będzie liczyć co najmniej 16 osób. Maksymalna zaś liczba kursantów nie może być większa niż 24 osoby. Warto więc przed przyjazdem na miejsce dowiedzieć się, czy dany kurs odbędzie się wyznaczonym terminie.

Ze względu na to, że niektóre szkolenia, które proponuje oddział sep gliwice, trwają dłużej, niż jeden dzień, trzeba zarezerwować czas, by móc w nich regularnie uczestniczyć. Najczęściej kursy prowadzi się w tygodniu przez dwa lub trzy dni. Terminy ustala się wspólnie z wykładowcami. Istnieje także możliwość zapisania się na zajęcia, które placówka organizuje wyłącznie w soboty.