Skip to content Skip to footer

Psycholog dziecięcy w Gliwichach

Każdemu rodzicowi zależy na bezpiecznym, świadomym i wolnym od negatywnych emocji i zdarzeń wychowaniu. Jednak życie stwarza przeróżne sytuacje, w których trudno się odnaleźć. Człowiek jest istotą emocjonalną, dlatego nie zawsze łatwo jest mu z emocjami sobie radzić. Dzieci i nastolatkowie ze względu na brak dojrzałości emocjonalne często potrzebują pomocy z zewnątrz.

Pomoc psychologa w różnorodnych sytuacjach

Psycholog w Gliwicach pomaga rodzicom i dzieciom w trudnej drodze w radzeniu sobie z emocjami i trudnymi emocjonalnie sytuacjami. Z jakimi problemami najczęściej trzeba pomóc pacjentom i ich opiekunom? Mogą to być traumy dziecięce, trudności z radzeniem sobie w społeczeństwie, w grupie rówieśniczej, problemy z agresją, lękiem, brakiem pewności siebie, nadmierną nieśmiałością. Psycholog dziecięcy pomaga również w leczeniu depresji dziecięcej i młodzieńczej, nerwicy czy zaburzeń żywienia czy uzależnień. Problemy emocjonalne dziecka i nastolatka nie zawsze łatwe są do zdiagnozowania i rozpoznania, a rodzicom trudno jest w takiej sytuacji dzieciom pomóc. Dlatego psycholog dziecięcy w Gliwicach skupia się nie tylko na dziecku, ale też na rodzicach czy opiekunach.

Odpowiednia diagnoza podstawą pracy psychologa

Oczywiście zaczyna się od diagnozy i rozpoznania problemu oraz poznania dziecka. Bez tego nie można pójść dalej, bo błędy na początkowym etapie mogą przyczynić się do błędów terapeutycznych czy w leczeniu zaburzeń. Rolą psychologa dziecięcego w Gliwicach jest zaopatrzyć dziecko i rodziców w narzędzia, metody, które pozwolą również radzić sobie z problemami w przyszłości, jednak zanim to się stanie musi doprowadzić do sytuacji, gdzie dziecko i rodzice będą czuli się odpowiednio zaopiekowani, aby pójść dalej i nie musieć korzystać na co dzień z pomocy specjalisty. Psycholog dziecięcy w Gliwicach nie tylko dba, aby dziecko radziło sobie w danym momencie, ale też podpowiada rodzicom jak mogą stać się jeszcze lepsi w kontaktach z dzieckiem oraz na co mogą zwracać uwagę w wychowaniu dziecka. Każdy etap w rozwoju dzieci jest inny, z innymi emocjami sobie muszą radzić, dlatego bardzo ważne jest reagowanie oraz ciągłe wsparcie ze strony rodziców. Świadomość opiekunów jest kluczem do sukcesu, aby uniknąć większych trudności i pogłębionych problemów w przyszłości.

Indywidualne podejście psychologa

Psycholog stara się do każdego dziecka podejść indywidualnie, zapewnić mu komfortowe otoczenie i możliwość rozmowy na każdy temat. Musi być on empatyczny, nie może oceniać dziecka i jego problemów i porównywać z innymi. Wsparcie i troska są kluczem do sukcesu w każdej terapii, a udział rodziców i opiekunów czynnikiem wspierającym ten proces.