Skip to content Skip to footer

Trwałe paznokcie na kilka tygodni

Naturalne paznokcie często łamią się na skutek kontaktu z wodą, detergentami lub pracy w specyficznych warunkach. W takiej sytuacji trudno zachować zadbane dłonie. Dobrym rozwiązaniem jest żel do paznokci, położony na naturalną płytkę lub przedłużenie własnych paznokci za jego pomocą. W obydwu wypadkach manicure będzie bardzo trwały.

Wzmocnienie własnej płytki

W salonie kosmetycznym stylistka paznokci może położyć na własną, krótką lub długą płytkę warstwę żelu do paznokci, co spowoduje ich znaczne utwardzenie. To niekiedy wybawienie dla pań, które muszą codziennie przez wiele godzin moczyć dłonie lub przenosić towary lub w inny sposób pracować rękami, kiedy to paznokcie są narażone na złamania.

Ważne, by żel do paznokci został nałożony profesjonalnie, by wzmocnić tak zwaną linię stresu, czyli miejsce, w którym jest on narażony najbardziej na złamanie od wpływem nacisku. Takie wzmocnienie żelem może uchronić paznokcie od bolesnych, głębokich złamań.

Przedłużenie za pomocą żelu do paznokci

Kolejnym sposobem na trwałe paznokcie jest przedłużenie naturalnej płytki na formie. Kosmetyczka uformuje paznokieć odpowiedniej grubości, a potem nada mu kształt. Dobrze zrobione paznokcie żelowe nie wyglądają sztucznie. Nie muszą być bardzo długie. Mogą mieć na przykład kształt dyskretnego eleganckiego migdałka, idealnego do pracy w biurze.

Trwałość żelowych paznokci sięga nawet kilku tygodni. Na bezbarwny żel do paznokci można położyć dowolny kolor. Później wystarczy jego warstwę zdjąć za pomocą frezarki, dobudować odrost i dalej cieszyć ię pięknym i świeżym manikiurem.

Dlaczego żele do paznokci najlepiej nakładać u kosmetyczki?

Nałożenie żelu do paznokci wcale nie ogranicza się do pociągnięcia nim płytki. Preparat ma dość gęstą konsystencję, wiec trzeba go uformować w taki sposób by prezentowało się to naturalnie, ale także by maksymalnie przedłużyć trwałość pracy. Później żel trzeba utwardzić w lampie.

Kosmetyczki, które zajmują się stylizacją żelową, przechodzą wiele szkoleń, dzięki czemu są dobre w swoim zawodzie. Amatorka nigdy nie osiągnie takiego efektu jak profesjonalista, a nawet może zrobić sobie krzywdę, na przykład zalewając skórki czy też budując źle kształt paznokcia.

Szablony do przedłużania paznokci kupić można na Chiodo.pl