Skip to content Skip to footer

Suknie ślubne plus size trendy na 2019 rok

Jak w każdej dziedzinie mody trendy w projektowaniu kreacji ślubnych także ulegają zmianom i nie jest ważne czy są to suknie ślubne plus size, czy te w rozmiarze S. Każda panna młoda powinna na swoim ślubie wyglądać pięknie, a jeśli do tego jeszcze jej suknia będzie nawiązywała do trendów modowych to sukces gwarantowany. Przyjrzyjmy się trendom na 2019 rok.

1. Absolutny HIT — pióra

Zarówno jako ozdobny dodatek, jak i główny motyw całej sukni, pióra w tym sezonie to będzie największy krzyk mody. Mogą np.stanowić wykończenie dekoltu, być głównym wzorem na spódnicy (tutaj najlepiej by układały się z góry na dół, tworząc pionowe wzory, co optycznie wyszczupli sylwetkę), mogą także pojawić się w dekoracji głowy. Ważne tylko by stosować je z umiarem, bo która panna młoda chciałaby wyglądać podczas ślubu jak ptak?

2. Kolor

Biel zawsze była i zawsze będzie głównym kolorem sukni ślubnych, w trendach na 2019 rok projektanci nie stronią jednak od kreacji w innych kolorach. Począwszy od cielistych odcieni beżu czy écru, poprzez pastelowe błękity i róże, na czerwieni i landrynkowej żółci skończywszy. O ile mocne kolory są dedykowane odważnym pannom młodym, o tyle suknie ślubne xxl w odcieniach pastelowych i typy nude, są doskonałą alternatywą dla białej klasyki. Dobrym rozwiązaniem jest też, połączenie bieli z modnymi kolorami.

3. Kokardy

Według projektantów im większa kokarda, tym lepsza! Ważne, żeby znalazła się na właściwym miejscu i zdobiła suknię, zamiast ją przytłoczyć. Duża kokarda jest ozdobą sama w sobie, lepiej więc zrezygnować przy niej z dodatkowych wzorów, za to pięknie będzie wyglądała w innym odcieniu niż sama suknia. Taka ogromna kokarda może posłużyć także do zatuszowania zbyt dużej pupy. Warto rozważyć zastosowanie tego dodatku i pobawić się jaj formą, kolorem i miejscem umieszczenia.

4. Kwiaty

To częsty motyw we wzornictwie ślubnym. W 2019 roku modne będą zarówno drobne kwiatki 3D, laserowo wycinane róże, jak i florystyczne motywy na delikatnych tkaninach. Warto pamiętać, że każda ozdoba przyciąga wzrok, dlatego powinno się je stosować w tych miejscach, które chcemy podkreślić. Jeśli chodzi o suknie ślubne duże rozmiary, najczęściej bogato zdobiona jest góra kreacji, podkreślając piersi i dekolt. Spódnica może mieć wzory i ozdoby, najlepiej jednak aby układały się one pionowo, co wysmukli całą sylwetkę.

5. Minimalizm

Dla tych panien młodych, które nie lubią ekstrawagancji i ozdób, doskonałą inspiracją będzie suknia Meghan Markle, zaprojektowana przez Clare Waight Keller (Givenchy). Minimalistyczna linia, gładki materiał i klasyczny koronkowy welon, do tego długie proste rękawy, taka klasyka także pasuje do sukni ślubnych w większych rozmiarach.