Skip to content Skip to footer

Sztuczne rzęsy – najważniejsze mity

Dzisiaj na każdy temat funkcjonuje naprawdę wiele różnego rodzaju nieprawidłowych informacji. Jak zaś prezentują się te odnośnie sztucznych rzęs?

1) Sztuczne rzęsy można trzymać do dwóch miesięcy

Utrzymuje się często w internecie opinia, że takie sztuczne rzęsy to w zasadzie mogą nawet wytrzymać do dwóch miesięcy. Oczywiście nie do końca jest to prawdą.

Trzeba tutaj podkreślić rzecz teoretycznie dość oczywistą, mianowicie to, że sztuczne rzęsy… są sztuczne. W związku z tym nawet jeśli są doskonale przyklejone, to jednak drażnią nasze oko. Oznacza to, że nie można ich trzymać za długo tak, aby nie spowodowały stanu zapalnego – trochę jak z soczewkami albo makijażem na noc.

Dlatego też lepiej będzie, jeśli przyjmie się zasadę, że raz przyklejone rzęsy przy naprawdę dobrej pielęgnacji będą na jeden miesiąc. Potem warto zrobić chociaż krótką przerwę.

2) O sztuczne rzęsy nie trzeba jakoś szczególnie bardziej dbać

Właśnie – o co chodzi w zasadzie z tą pielęgnacją sztucznych rzęs? no właśnie, jest to element sztuczny, zatem wymaga przede wszystkim dbania o czystość. W przypadku takich rzęs już w ogóle niedopuszczalne jest pójście spać z makijażem na oku.

Dodatkowo nie każde kosmetyki nadają się do takich rzęs. Trzeba tu zaznaczyć, że niestety dobrze się tu sprawdzą jedynie delikatne kosmetyki, które nie zniszczą struktury kleju.

3) Najlepsze są sztuczne rzęsy czarne i długie

Oczywiście idealne spojrzenie to takie, w którym oko ma mocno zarysowaną oprawę i głęboki kolor. Jednak nie dla każdej cery coś takiego jest odpowiednie.

Ponadto trzeba podkreślić, że jeśli dana osoba ma brzydką cerę, z wieloma stanami zapalnymi w postaci trądziku itp, to jednak sztuczne rzęsy nie będą tu najlepszym pomysłem. Raz, będą kiepsko się prezentowały i wcale nie dodadzą urody, a dwa- większe będzie ryzyko stanu zapalnego.

4) Kępki nic nie dają

Niektórzy także sądzą, że powinno się inwestować jedynie w rzęsy w postaci jednolitej i całej, że niestety takie pojedyncze kępki to nic nie dadzą.

Tymczasem to właśnie one często są lepszym wyborem – naturalniej się prezentują, ładniej wydłużają i zagęszczają rzęsy i pielęgnacja też jest nieporównywalnie łatwiejsza. Słowem, czasem naprawdę to w nie warto zainwestować.

Sztuczne rzęsy kupisz na Kosmetykizameryki.pl.