Skip to content Skip to footer

Pościel ma znaczenie

Z racji tego, że w łóżku spędzamy prawie połowę naszego życia, bardzo ważne jest, by zadbać o odpowiedni komfort snu. Łóżko wymaga nie tylko wygodnego materaca, ale niezwykle istotną rolę odgrywa również sama pościel. Pościele bawełniane, naturalne, to najlepszy wybór dla komfortu spania i odpoczywania w łóżku.

Zalety pościeli bawełnianej

Pościele bawełniane są bardzo popularne, a wszystko dlatego, że mają one bardzo dużo zalet. Przede wszystkim są niezwykle trwałe, zaś samą bawełnę bardzo łatwo jest utrzymać w czystości, ponieważ wystarczy ją tylko prać w pralce. Do tego typu materiału nie musimy też wykorzystywać żadnych specjalnych płynów czy jej krochmalić. Pościele bawełniane są też przewiewne, a jednocześnie dobrze ogrzewają. Co więcej doskonale sprawdzają się zarówno w zimie, jak i latem. Ponadto pościele bawełniane zapewniają odpowiednią wentylacje, dlatego też śpiąc pod taką pościelą na pewno nie ulegniemy przegrzaniu. Latem pościel bawełniana zapewnia doskonała cyrkulację powietrza, a co za tym idzie odpowiednie chłodzenie, zaś zimą będzie doskonale nas ogrzewać. Warto także wspomnieć, że materiał bawełniany ma właściwości higroskopijne.

Pościele bawełniane z satynowym wykończeniem

Satyna to specjalna odmiana bawełny, która swoją nazwę zawdzięcza splotowi, dzięki któremu materiał z jednej strony jest błyszczący, a z drugiej matowy. Satyna to więc odmiana bawełny która również doskonale nadaje się na pościel, ponieważ materiał ten jest lekki i przewiewny. Co więcej satyna jest też idealnym wyborem dla alergików, ponieważ nie gromadzi w sobie tyle roztoczy co pozostałe materiały. Z tego też powodu komplety pościeli satynowej cieszą się ogromną popularnością, a przy tym są trwałe i eleganckie. Wysokiej jakości materiał satynowy posłuży przez wiele lat. Wiele osób unika kupowania pościeli satynowej, jednak w większości przypadków wynika to tylko z niewiedzy, ponieważ są one niedoinformowane, że satyna to inna odmiana materiału bawełnianego, czyli tak lubianego. Satynowa pościel doskonale się prezentuje, jest niezwykle ozdobna, ale też tak jak wspomniano, ma wiele zalet. W lecie doskonale chłodzi, ponieważ sprawia ono wrażenie zimnej. Szybko też schnie, ponieważ zastosowany splot satynowy jest innego typu, niż ten bawełniany.

Pościele bawełniane dostępne są w ofercie vegehome.pl.