Skip to content Skip to footer

Domek na działkę, to dobry pomysł

Mieszkamy w mieście i mamy dość hałasu, spalin, gwaru i ciągłego ruchu. Czujemy się zmęczeni, zestresowani i coraz bardziej przygnębieni. Dusimy się w mieście i potrzebujemy odskoczni od codzienności, a najlepiej, gdyby tą odskocznią była wieś. Gdy marzy nam się takie miejsce, to nic prostszego, jak tylko poszukanie odpowiedniej oferty i zakupić kawałek gruntu. A potem już tylko przejrzenie ofert i zorientowanie się jakie są domki na działkę? Trzeba jednak pamiętać, że domek domkowi nie jest równy.

Jakie są domki na działkę?

Domki na działkę są większe i mniejsze. Różni je nie tylko metraż, lecz również materiał, z jakiego są wykonane. Domki takie są możliwe do nabycia w całości lub takie, które należy montować na miejscu. Domki różnią się także standardem wykończenia. Wiadomo, że domek luksusowo wykończony i wyposażony będzie o wiele droższy od tego o podstawowym standardzie. Domek może posiadać tylko jedno pomieszczenie lub może posiadać więcej pomieszczeń. Może oprócz dwóch przestronnych pomieszczeń posiadać jeszcze poddasze z wyjściem na balkon. Balkon w domku letniskowym jest bardzo dobrym pomysłem, gdyż można obserwować z balkonu panoramę terenu niejednokrotnie bardzo ciekawą i przyjemną dla oczu.

Ponadto balkon może stanowić przyjemne miejsce na odpoczynek, poranną kawę, czy lekturę. Jak również być miejscem obserwowania w nocy gwiazd. Albo wschodów i zachodów słońca, gdy nie chce się wychodzić na dwór, to balkon nam to umożliwia, gdy znajduje się w odpowiednim miejscu. Posiadając przestronny domek letniskowy z poddaszem pomieszczenia na parterze można przeznaczyć na strefę wspólną, a pomieszczenia na górze na strefę prywatną. Na parterze znajdzie się wtedy salonik z kuchnią oraz łazienka. Natomiast na poddaszu będą miały swoje miejsce pokoiki sypialne, których ilość zależy od wielkości domku. Najczęściej jest to jeden lub dwa pokoiki sypialne, lecz może być ich więcej.

Dbałość o domek weekendowy

Piękne drewniane domki na działkę wymagają co jakiś czas renowacji. Drewno jest przepięknym i ekologicznym materiałem na dom lub domek, lecz wymaga pielęgnacji. Trzeba co jakiś czas zabezpieczyć drewno przed dewastacją, gdyż jest to mniej odporny materiał od muru, lecz za to przyjazny dla człowieka i klimatyczny.

Domki na działkę dostępne są w ofercie Megiw.