Skip to content Skip to footer

Szkoły językowe na terenie Śląska

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych to niezwykle praktyczna i użyteczna umiejętność. Ułatwia ona dogadanie się z osobami z różnych zakątków świata oraz usprawnia życie w zagranicznych krajach. Posługiwanie się obcym językiem stanowi spory atut dla wielu pracodawców, a zagraniczne uczelnie często wymagają znajomości danego języka od studenta, który planuje w nich naukę. Miejscem, w którym można podjąć naukę języka angielskiego, niemieckiego i wielu innych, są szkoły językowe Śląsk, gdzie kursanci mogą uzyskać certyfikat posiadanego poziomu znajomości języka.

Jaka szkoła językowa Śląsk będzie odpowiednia?

Na podjęcie właściwego wyboru przede wszystkim wpływa fakt, by interesująca nas szkoła językowa Śląsk prowadziła kurs języka, którego chcemy się nauczyć. Istotne jest również, w jakim celu chcemy się go nauczyć – czy do pracy, czy na uczelnię czy po prostu w celu uzyskania certyfikatu językowego. Decydująca jest również docelowa grupa wiekowa kursantów – tutaj mamy do wyboru szkoły językowe dla dorosłych, dzieci lub dla obydwu grup. Ważny jest również dobór odpowiedniego trybu nauczania – zajęć w małych grupach czy kursu indywidualnego. W podjęciu decyzji powinno pomóc zapoznanie się z ofertą interesujących nas szkół. Wskazówką przy wyborze mogą być opinie innych kursantów, które umieszczone są na licznych grupach bądź forach internetowych.

Szkoły językowe Śląsk – oferta

Kursy językowe wielu szkół prowadzone są w miastach, takich jak Katowice, Gliwice, Zabrze czy Sosnowiec. Oferta, którą dysponują szkoły językowe dla dorosłych czy dzieci, pozwala na naukę języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego oraz wielu innych. Zajęcia grupowe lub kursy indywidualne prowadzone są przez polskich lektorów albo native speakerów. Podczas pierwszej wizyty w szkole językowej, przyszli kursanci proszeni są o rozwiązanie testu oceniającego poziom znajomości danego języka. Po jego omówieniu, lektorzy proponują najkorzystniejszą formę zajęć, dostosowaną do indywidualnych potrzeb klientów. Ponadto, często w ofercie szkół znajdują się liczne promocje, obejmujące rabaty w przypadku zakupu większych pakietów lekcyjnych czy zajęć odbywających się podczas happy hours.