Skip to content Skip to footer

Język angielski dla dzieci

Każdy z rodziców chciałby, żeby jego pociecha już jako małe dziecko znała podstawy angielskiego. Jednak to, na jakim etapie edukacji języka jest maluch, zależy przede wszystkim od chęci rodziców. To właśnie oni powinni zacząć ukierunkowywać swoje dziecko.

Przedszkole pierwsze spotkanie z językiem.

Przedszkole to miejsce kojarzące się zazwyczaj z zabawą i wieloma różnymi zajęciami dla dzieci. To tutaj najmłodsi uczą się wielu rzeczy, których my nie zawsze jesteśmy w stanie im przekazać. Taka sytuacja może wynikać z wielu powodów m.in. braku czasu bądź nie wiedzy co taki maluch, powinien już umieć.

Należy jednak wiedzieć, że to w przedszkolu nasze dzieci rozpoczynają piękną przygodę z językiem angielskim. Nauka odbywa się głównie poprzez zabawę, dzięki czemu maluchy, zapamiętują kolory, cyfry oraz słownictwo.

Niepozorne czynności, a pomagają w nauce

Chociaż język angielski dla większości dzieci zaczyna istnieć dopiero w przedszkolu to, warto edukować już najmłodsze dzieci. Oczywiście nie ma tu mowy o nauce jak w szkole, ponieważ jest to nie możliwe u przedszkolaków.

U małych dzieci mózg szybko przyswaja wiedzę. Możemy w ten sposób podsunąć pewne elementy, które wprowadzą dziecko w świat języka angielskiego i zachęcą do jego dalszego poznawania.

Najczęstszym i najchętniej wybieranym sposobem jest puszczanie dzieciom piosenek w języku angielskim. Piosenki muszą być skierowane odpowiednio do wieku tak, żeby maluch był zainteresowany. Pozwoli to w łatwy sposób poznać podstawowe słówka oraz ułatwić dalszą naukę.

Język angielski w rozmowie to także świetny pomysł

Wielu rodziców wychowuje dzieci, ucząc ich naraz dwóch języków. Jest to idealna opcja dla rodziców dobrze znających język angielski. Gdy podejmujemy decyzję o tym, że będziemy mówić do naszej pociechy w dwóch językach, musimy mieć pewność, że będziemy robić to bezbłędnie.

Tylko wtedy efekty będą naprawdę zadowalające. Niestety z takiej możliwości nie mogą skorzystać osoby mające problemy z językiem, bądź jego całkowitą nieznajomością.

Należy mieć tego świadomość, że nauka języka angielskiego od najmłodszych lat to duże ułatwienie w szkole. Niekiedy się zdarza, że program nauczania w szkole podstawowej dla naszego dziecka jest powtórzeniem tego, co już umie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.