Skip to content Skip to footer

Jak się pozbyć zbędnych rzeczy z domu? Proste, sprzedaj je!

Ostatnio do naszych domów wchodzi moda na minimalizm. To całkiem dobra zasada, jak się bowiem okazuje, trzymamy o wiele za dużo zbędnych rzeczy. Warto zatem przejrzeć strychy, piwnice i szafy by pozbyć się zbędnych przedmiotów.

Pomysł na pozbycie się fantów

Łatwo powiedzieć, ostatecznie znajdzie się jednak wiele wymówek by tego nie robić. Wzbraniamy się przed porządkami, gdyż wyrzucanie rzeczy jest dość przytłaczające. Część z nich ma wartość sentymentalną, ale reszta to jednak nietrafione prezenty i przeróżne fanty, które nigdy nie przydadzą się.

A gdyby tak je sprzedać? Zwyczajnie ogłosić i wysłać do nowego domu poprzez punkt nadawania paczek? Biorąc po uwagę, że najtańsza wysyłka kosztuje dziś zaledwie kilka złotych, nasza decyzja może przynieść wiele pożytku.

Od czego zacząć?

Przeglądając nasze domostwo w poszukiwaniu zbędnych zbieraczy kurzu, można skorzystać z proponowanego przez fachowców od sprzątania, podziału. Przedmioty dzielimy na trzy grupy: sentymentalne, piękne oraz użyteczne. Jeśli któraś rzecz nie należy do żadnej z tych grup, rozważamy pozbycie się jej.

Co nadaje się na sprzedaż?

Rzecz jasna nie wszystko nadaje się na handel. Nawet jeśli najtańsza paczka kosztuje niewiele, przedmioty o małej wartości nie znajdą nabywcy. Tak więc, stare, zniszczone ubrania z powodzeniem można wrzucić do specjalnie przeznaczonych ku temu kontenerów. Markowe ubrania zaś i niezniszczone buty, jak najbardziej, mają szansę znaleźć kupca. Nie wyrzucajmy też na śmietnik dekoracji i wszelkich sprzętów – nawet te rodem z PRL znajdą swojego amatora. Wystarczy je sfotografować i ogłosić.

Gdzie sprzedawać?

Z pomocą przychodzi internet. Oferuje on wiele serwisów, w których bezpłatnie można ogłosić swoje towary. Strony z ogłoszeniami obsługuje się dość intuicyjnie. Wystarczy zamieścić zdjęcia oraz opis sprzedawanego przedmiotu, dodać cenę oraz wybrać preferowane formy dostawy.

Jak wysyłać by zwiększyć szanse na sukces?

Niezależnie czy koszty wysyłki bierzemy na siebie czy pokrywa je kujący, z pewnością liczy się tu cena. Ważne więc, by była to jak najtańsza wysyłka. Aby dowiedzieć się, gdzie trafi się nam najtańsza paczka, warto skorzystać z porównywarek internetowych lub wybrać w swojej okolicy punkt nadawania paczek, w którym zostaniemy fachowo obsłużeni.