Skip to content Skip to footer

Sterylizator powietrza – co warto wiedzieć przed zakupem?

Nowoczesne urządzenia umożliwiające dezynfekcję i sterylizację cieszą się rosnącą popularnością. Specjalistyczny sprzęt z tej kategorii umieszczany jest w wielu przestrzeniach publicznych. Rozważając zakup sterylizatorów powietrza warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ich temat. Co należy wiedzieć?

Jakie efekty można osiągnąć dzięki sterylizatorowi?

Urządzenia z tej kategorii umożliwiają kilkuetapową filtrację powietrza z wykorzystaniem różnych technologii. Dzięki filtracji mechanicznej, ozonowaniu i promieniowaniu UV-C możliwe jest usunięcie z powietrza kurzu, pyłków, bakterii, wirusów, grzybów i nieprzyjemnych zapachów. Świeże powietrze wpływa korzystnie na samopoczucie i koncentrację.

Dzięki właściwej sterylizacji możliwe jest uniknięcie namnażania się chorobotwórczych drobnoustrojów w miejscu pracy. To szczególnie ważne w placówkach, w których każdego dnia pojawia się wiele osób. Sterylizatory powietrza zapewniają też bardziej sprzyjające warunki przebywania w pomieszczeniu oraz chronią przed namnażaniem się grzybów i alergenów.

Kto powinien się zdecydować?

Obecne wymogi zakładają przeprowadzanie dokładnej dezynfekcji w większości publicznych placówek. Właściwie dopasowany sterylizator z pewnością spełni narzucone wymagania. Dzięki cichej pracy i odświeżeniu powietrza ułatwi również osobom pracującym utrzymanie optymalnego poziomu koncentracji.

Urządzenia z tej kategorii sprawdzają się też w placówkach branży gastronomicznej. Spełniają bowiem wszelkie normy związane z warunkami w miejscach, w których przyrządza się pożywienie. Sprzęt z tej kategorii może okazać się wygodnym rozwiązaniem w mieszkaniach osób doświadczających alergii.

Jak wybrać właściwy model?

Poszczególne sterylizatory powietrza mogą różnić się wykorzystywanymi technologiami, wielkością i dokładnym przeznaczeniem. Warto wiedzieć, że każdy model może być dobrym rozwiązaniem w pomieszczeniu o innej wielkości. Dlatego też podczas dokonywania wyboru należy wziąć pod uwagę metraż.

Aby odnaleźć właściwy sterylizator, zaleca się pamiętać też o sprawdzeniu renomy danej marki i posiadanych przez sprzęt certyfikatów. Wysokiej jakości model dopasowany do indywidualnego zapotrzebowania z pewnością dobrze spełni swoje zadanie.

Sterylizatory powietrza dostępny jest w ofercie Esglas.