Skip to content Skip to footer

Skrzynie na jabłka – idealne rozwiązanie do magazynowania jabłek

Przechowywanie jabłek jest proste, wystarczy, aby owoce były przechowywane w niskim temperaturach. Dlatego do ich magazynowania oraz przewożenia wykorzystuje się skrzyniopalety na jabłka z drewna, które można szybko przesunąć dzięki wózkom widłowym. Skrzynie na jabłka powinny również posiadać specjalne nóżki, które mogą być wzmocnione kątownikami. To dzięki nim pojemniki na jabłka mogą być ustawiane na sobie, co pozwala na optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej.

Jakie skrzynie na jabłka oferują producenci


Firmy zajmujące się produkcją drewnianych palet i skrzyniopalet dostosowują swoje produkty do warzyw, które będą przewożone. Inne wykończenie jest wskazane w przypadku przewożenia i magazynowania kapusty czy warzyw korzeniowych, inne z kolei potrzeby mają jabłka czy inne owocowe. Skrzyniopalety na jabłka to zazwyczaj skrzynie o dużej pojemności, które muszą być wyposażone w specjalne nóżki. To dzięki nim do palety z jabłkami można podjeżdżać wózkami widłowymi, aby je bezpiecznie przetransportować w wybrane miejsce. Pojemniki na jabłka przemysłowe bardzo często posiadają uchylne podłogi, zabezpieczane zasuwami, dzięki którym jabłka można bardzo szybko wysypać. To rozwiązanie sprawdza się także przy innych owocach, które mogą być przechowywane w podobnych pojemnikach.

Skrzyniopalety dostosowane do wielkości produkcji


Skrzynie na jabłka różnią się wielkością oraz rodzajem wykończenia. Najpopularniejsze są skrzynie drewniane, dość lekkie, a jednocześnie wytrzymałe, w których ścianach obecne są niewielkie przestrzenie, zapewniające optymalny dostęp powietrza do wnętrza skrzyni. Największą pojemność mają skrzyniopalety przemysłowe, wyposażone nie tylko w uchylne podłogi, ale i specjale klapy, przykrywające zawartość. W takich skrzyniopaletach jednorazowo może się zmieścić nawet 600 kg jabłek. Przy wyborze skrzyni na jabłka warto sprawdzić, jak wykończony jest dół skrzyni. Mogą to być drewniane klocki lub klocki wzmocnione kątownikami. Skrzyniopalety różnią się także wysokością, jednak sami producenci owoców mogą także zamówić skrzynie o wielkości najbardziej dopasowanej do ich zapotrzebowania.

Jednak nie wszystkie rodzaje palet mogą być wykorzystywane w chłodniach. Pojemniki na jabłka, które mogą mieć kontakt z niskimi temperaturami, powinny mieć również specjalne atesty, określone przez normę DIN. Część producentów wybiera najpopularniejsze skrzyniopalety na jabłka, do których można dojechać wózkiem i które pozwalają na przechowywanie określonej liczby kilogramów owoców.

Więcej o skrzyniopaletach na jabłka dowiesz się na stronie https://www.schoellerallibert.com/pl/client-cases/agriculture/skrzyniopalety-big-box-w-top-fruit/