Skip to content Skip to footer

Filtry do wody stają się koniecznością w miastach, takich jak Warszawa

Duże miasta często borykają się z niską jakością wody. W największych ośrodkach miejskich, jak choćby Warszawa, gdzie jest na nią duże zapotrzebowanie, a brak jest wystarczającej liczby ujęć głębinowych, konieczne jest pobieranie wody z rzek czy zbiorników wodnych. Jaka jest woda w Wiśle, a stamtąd jest pobierana dla Warszawy, wie każdy. Dlatego, aby nadawała się do jakiegokolwiek użytku, w szczególności do spożycia, konieczne jest filtrowanie i uzdatnianie. Czynności te, niestety, należy również wykonywać samodzielnie w domu, gdyż woda dostarczana przez wodociągi wciąż pozostawia wiele do życzenia, jeśli chodzi o jakość. Szczególnie istotne jest więc zmiękczanie wody w Warszawie czy innych czołowych aglomeracjach miejskich w kraju.

Filtry do wody najlepszym sposobem na uzdatnianie wody

Woda, która płynie z kranów w mieszkaniach, a pochodzi z miejskiej sieci, często zawiera chlor. Związek ten dodawany jest, aby zapobiec rozwijaniu się w wodzie bakterii i innych szkodliwych drobnoustrojów. Taka woda ma nieprzyjemny zapach i smak skutkując tym, że nie tylko wpływa ona na smak spożywanych pokarmów, ale również może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Chlor wyczuwalny jest bowiem nawet po przegotowaniu wody, a gdy jego stężenie jest duże, czuć go również w pokarmach przygotowanych na bazie takiej wody.

Jeśli nie jest możliwe, aby czerpać wodę ze studni głębinowych, na przykład oligoceńskich, rozwiązaniem są filtry do wody. Ich zastosowanie jest zdecydowanie tańszym sposobem na picie czystej wody niż kupowanie wody butelkowanej. W sklepach można znaleźć wiele rodzajów filtrów do wody, które można bez problemu dopasować do własnych potrzeb, zarówno jeśli chodzi o stężenie zanieczyszczeń, jak i ilość zużytej wody. Jedne filtry do wody można zastosować do wody pitnej, a te najbardziej złożone rozwiązania do przefiltrowania i uzdatnienia wody dla całego gospodarstwa domowego czy obiektu publicznego.

Zmiękczanie wody w Warszawie jest koniecznością

Największy problem z wodą jest w dużych miastach, właśnie takich jak stolica. W niemal każdym gospodarstwie domowym w Warszawie używa się filtrów do wody firmy http://ewoda.pl/. Ich stosowanie i uzdatnianie wody wymuszone jest przede wszystkim obecnością związków chloru oraz wysoką twardością. Pozbycie się tych negatywnych zapobiega nie tylko kłopotom gastrycznym, poprawia smak napojów i potraw, ale może także zapobiec uszkodzeniu urządzeń domowych używających wody. Czajniki, ekspresy do kawy, pralki czy zmywarki zdecydowanie dłużej będą służyć, jeśli woda będzie bardziej miękka, co spowoduje mniejsze osadzanie się kamienia na elementach grzewczych takich sprzętów.