Skip to content Skip to footer

Sklep myśliwski

Myślistwo to kosztowne i czasochłonne hobby. Wiele osób uważa, iż nie każdy może z powodzeniem uprawiać łowiectwo, ponieważ oprócz ogromnego zaangażowania, wiedzy i czasu – potrzeba także sporo umiejętności, których nie można nabyć z dnia na dzień. Mimo to, z roku na rok młodzi ludzie chętnie interesują się myślistwem i próbują swoich sił. Strój myśliwski to jeden z elementów, w które muszą się oni wyposaży. Co powinno być w takim zestawie? Poniżej kilka wskazówek.

1. Podstawowy zestaw i tania odzież myśliwska

Wiele sklepów oferuje w swoim asortymencie podstawowy strój myśliwego. W jego skład wchodzą między innymi: buty myśliwskie, czapki myśliwskie, kurtki myśliwskie, spodnie myśliwskie, koszule myśliwskie, akcesoria do butów, kamizelki myśliwskie, kapelusze myśliwskie, impregnaty do odzieży, koszulki dla myśliwych, swetry i polary myśliwskie oraz wiele, wiele innych. Takie ubranie myśliwskie to jednak spory wydatek na początek, dlatego przed pierwszym wyjściem na łowy warto zaopatrzyć się jedynie w kurtkę moro, wygodne spodnie i mocne, solidne, ciepłe buty.

2. Maskujący strój myśliwski

Tania odzież myśliwska powinna dobrze maskować myśliwego w lesie, na polu czy w innym terenie. Jest to tzw. ubranie myśliwskie, które idealnie służy do kamuflażu. Wszelkie kolory natury wiodą tu prym: zielony, czarny, brąz. Ci, co nie chcą wydawać sporo gotówki, mogą kupić taki asortyment od starszego myśliwego lub ze sklepów z używaną odzieżą, która często jest w bardzo dobrym stanie. Również ci, co od lat pasjonują się tym pięknym hobby na profesjonalnym portalu odnajdą perełki, które być może innym myśliwym już nie są potrzebne, a które są w idealnym stanie i kosztują niewielkie pieniądze. Optyka myśliwska używana i optyka łowiecka to dość spory wydatek. Dlatego też, portal z używaną optyką myśliwską oferuje asortyment w przedziale cenowym od kilkunastu złotych. Co ciekawe w takim miejscu, można spotkać ofertę broni używanej już nawet z 150 zł, a komplet odzieży idealnej na polowania to wydatek zamiast 1000 zł tylko 200 zł.

3. Pasja nie dla każdego

Każdy myśliwy dopiero jednak po pewnym czasie jest w stanie stwierdzić, który osprzęt pasuje mu najlepiej. Dlatego też, zamiast inwestować od razu w drogie sprzęty i rzeczy warto kupić asortyment używany od innych, doświadczonych kolegów, którzy pasjonują się tą samą branżą. To również świetne miejsce, by „pozbyć się” asortymentu nieużywanego, który chcemy zamienić na lepsze modele