Skip to content Skip to footer

Różne typy pędzli do makijażu

Pędzle do makijażu królują w kosmetyczkach wielu pań, a te dobrze wykonane, z dobrej jakości włosia posłużą przez wiele lat, dlatego też warto zainwestować w pędzle lepszej jakości. Warto stawiać na sprawdzone marki, albo też na tak zwane pędzle profesjonalne.

Jak rozpoznać dobrej jakości pędzle do makijażu?

Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów pędzli do makijażu. Wśród nich znajdują się pędzla profesjonalne, jak i te standardowa, a także takie, które wykonane są z naturalnego lub syntetycznego włosia. Oczywiście dobrej jakości pędzę zwykle też możemy rozpoznać po cenie. A tu ceny są bardzo różne, ponieważ czasami dobrej jakości pędzel może kosztować 100, 150 lub nawet 200 zł za sztukę. Im wyższa cena tym prawdopodobnie też lepsza jakość, ponieważ tak drogie pędzę wypuszczają marki profesjonalne. Na pewno inwestycja w droższe pędzle się opłaci, ponieważ jeżeli będziemy o nie odpowiednio dbać, wówczas posłużą przez długie lata. Nie warto jednak robić zakupów bez wcześniejszego poznania różnego typu pędzli, jakie są niezbędne do wykonywania zarówno tego profesjonalnego, jak i codziennego makijażu.

Różne typy pędzli do makijażu

Wśród najlepiej znanych pędzli do makijażu na pewno wyróżnia się tak zwany Beauty Blender, czyli specjalna gąbeczka w kształcie łezki, która służy do nakładania podkładu w płynie, pędzle ze ściętą górą, pędzle języczkowe, pędzle do pudru mineralnego czy też do korektora i pudru sypkiego. Zaopatrzenie się w tego typu pędzle będzie wystarczające, by codziennie tworzyć piękny makijaż.Każdy z pędzli ma inny typ włosia, inaczej przycięty, a także o innej długości innej gęstości, dzięki czemu też są ona doskonale dopasowane do produktu, który można nimi nakładać.

Dobrze wyposażona kosmetyczka

To, jakie rodzaje pędzli będziemy mieć w swojej kosmetyczce będzie miało też znaczący wpływ na ostateczny wygląd naszego makijażu. dlatego też wybierając pojedyncze pędzle warto skomponować cały zestaw, który będzie zestawem uniwersalnym. Jeżeli nie do końca wiemy, jakie pędzle chcemy kupić, warto najpierw przetestować różne ich typy, ponieważ inaczej wykonuje się makijaż miękkimi, puszystymi pędzlami, a inaczej tymi twardymi o specyficznych kształtach. Jak już nauczymy się robić makijaż pędzlami, wówczas można kupić ich droższe odpowiedniki.

Pędzle do makijażu kupisz na Kosmetykizameryki.pl