Skip to content Skip to footer

Organizacja chrzcin krok po kroku

Chrzciny dziecka dla wielu osób są bardzo ważnym wydarzeniem. W związku z tym zależy im, aby wszystko było jak najlepiej zaplanowane. Poza samą ceremonią, która odbywa się w kościele, warto również zaprosić gości na poczęstunek. Poniżej podpowiadamy, jak zorganizować chrzciny krok po kroku.

Po pierwsze ustalenie terminu i wybranie rodziców chrzestnych

Organizację chrzcin należy rozpocząć od ustalenia z księdzem ich terminu. W związku z powyższym koniecznym jest wybranie się do duchownego i poinformowanie go o chęci ochrzczenia dziecka. Po wskazaniu go przez wyżej wspomnianego, można przejść do kolejnego etapu.

Drugim etapem jest wybór rodziców chrzestnych. Tak naprawdę wymóg jest co do jednej osoby, ale zdecydowana większość osób wybiera ojca i matkę chrzestnych dla swojego dziecka. Wyżej wymienionymi są najczęściej osoby z rodziny lub przyjaciele.

Po drugie zaproszenie gości

Kolejnym etapem przygotowań do chrzcin jest stworzenie listy gości i ich zaproszenie. Niektórzy decydują się jedynie na najbliższą rodzinę, ale są i tacy, którzy zapraszają nawet dalekie ciotki i wujków. Oczywiście wszystko tak naprawdę zależy od preferencji, a także kontaktów jakie się z nimi utrzymuje.

Na chrzciny dziecka można zaprosić gości poprzez wykonanie zwykłego telefonu lub poprzez zaproszenia, czyli drogą formalną. To, która z form okaże się najlepsza jest ściśle uwarunkowana tym, jaki mamy kontakt z osobami, które chcemy zaprosić.

Po trzecie organizacja przyjęcia

Po chrzcinach w kościele warto zaprosić gości na poczęstunek. Miejscem na wyżej wspomniany może być restauracja Sandomierz lub zacisze własnego domu czy mieszkania. W tym drugim przypadku należy liczyć się z tym, że samodzielne przygotowanie poczęstunku będzie wymagało od nas dużego nakładu pracy w szczególności, gdy w grę będzie wchodził obiad i deser.

W związku z powyższym spore grono osób decyduje się skorzystać z rozwiązania, jakim jest restauracja Sandomierz. Przede wszystkim wynika to z wygody. Goście przyjadą do wskazanej restauracji, zostanie im podany posiłek, następnie osoby zatrudnione przez restaurację zadbają o porządek. W domu sprawy mają się inaczej, bo wszystkie powyższe czynności spoczywać będą na naszych barkach, w związku z czym warto dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw, aby kolejno dokonać najlepszego z naszego punktu widzenia wyboru. Oczywiste jest, że w grę wchodzą również kwestie finansowe i to one w główniej mierze pomagają w podjęciu decyzji.