Skip to content Skip to footer

Rodzaje skrzynek

Pojemniki euro w ostatnich latach stały się najpopularniejszymi na świecie pojemnikami do przechowywania żywności i nie tylko. Format euro posiada specjalne wymiary, które wynoszą 120 x 80 cm oraz 120 x 100 cm. Dzieląc paletę na dwie części otrzymujemy rozmiary euro. Dzięki takiemu rozwiązaniu skrzynki euro są idealnie dopasowane. Dodatkowym plusem jest ich mała masa oraz stabilność. Nie musimy się martwić o to, że poza towarem skrzynki będą nas dodatkowo obciążały, ponieważ wykonane są z bardzo lekkiego materiału. Dzięki temu znalazły tak szerokie zastosowanie i są używane na całym świecie.

Dodatkowe wzmocnienie

Na uwagę zasługuje fakt, że w czasie produkcji używane jest dodatkowe wzmocnienie, które pozwala na używanie naprawdę dużych ciężarów. Stabilne oraz bezpieczne są także powierzchnie krawędzi oraz podstawy. Na uwagę zasługuje także fakt, że produkty w skrzynkach są zabezpieczone przed kurzem oraz promieniowaniem UV. Wszystko dzięki zastosowaniu pokryw zawiasowych, które dodatkowo utrudniają przedostawanie się wody do środka. Woda może negatywnie wpłynąć na jakość produktów, a także całkowicie je zniszczyć. Dlatego tak ważne jest, żeby się przed nią zabezpieczyć.

Czyszczenie skrzynek

Skrzynki euro czyści się także bardzo łatwo, ponieważ budowa, jaką posiada pojemnik euro nie jest skomplikowana. Zaleca się jednak użycie żeli antybakteryjnych oraz środków chemicznych, które dokładnie zniszczą wszystkie bakterie oraz wirusy znajdujące się na powierzchni. Skrzynki pokonują wiele tysięcy kilometrów, zanim trafią do odbiorcy, dlatego tak ważne jest, żeby odpowiednio je zdezynfekować. Ergonomiczne uchwyty znacznie ułatwiają przenoszenie skrzynek dostosowane do każdego. Nie ma żadnego problemu, żeby pojemnik euro zawierał mięso. Wystarczy, że skrzynka jest przechowywana w niskiej temperaturze, która zapobiega psuciu się mięsa.

Produkty mięsne

Oczywiście po otrzymaniu skrzynki powinniśmy jak najszybciej produkty mięsne schować do chłodni. Pojemniki euro bardzo dobrze nadają się także do odparowywania wilgoci. Cena pojemników także nie należy do wysokich, ponieważ kupując skrzynki hurtowo będziemy musieli zapłacić zaledwie kilkadziesiąt złotych od jednego pojemnika. Należy jednak pamiętać, żeby wybierać producenta, który od wielu lat ma stabilną pozycję na rynku, ponieważ w ten sposób uzyskamy także gwarancję i w razie jakiejś wady technicznej w każdej chwili będziemy mogli to zgłosić i wymienić pojemnik na nowy.