Skip to content Skip to footer

Jaki kolimator myśliwski wybrać?

Kolimator myśliwski lub celownik kolimatorowy to niewielkie urządzenie, które znacznie poprawia widoczność celu na polowaniach. Powoduje on, że w zasięgu naszego wzroku pojawia się niewielki czerwony punkcik, który wskazuje na dany cel. Kolimator myśliwski nakłada się na broń myśliwską, po to by łatwiej lokalizować cel oraz oddawać celne strzały. Ile kosztuje taki asortyment i gdzie najlepiej go kupić? Odpowiedź poniżej.

Na jaki celownik kolimatorowy warto postawić?

Jak się okazuje taki sprzęt może różnić się bardzo wieloma aspektami. W specjalnych sklepach myśliwskich znajdziemy szeroki wachlarz kolimatorów, które są bardziej lub mniej złożone. Niektóre z nich posiadają możliwość regulacji oraz dostosowywanie jasności. Bardziej profesjonalne modele skierowane są do różnych rodzai broni – jedne typowe do długich, inne do krótkich.

Ceny tego asortymentu

W zależności od danego modelu i konkretnego producenta – ceny tego sprzętu bywają bardzo różne. Można bowiem kupić nowy celownik w typowym sklepie myśliwskim z niższej półki za którego zapłacimy od około 50 zł do 150. W średniej półce znajdziemy celowniki, których ceny wahają się od 200 do 400 zł. To właśnie większość myśliwych po takie kolimator sięga. Dla bardziej zaawansowanych i profesjonalnych myśliwych stworzono celowniki z najwyższej półki, których ceny wahają się nawet miedzy 600 zł a 1200 zł. Jak widać, klienci naprawdę mają w czym wybierać. Zdecydowanie na początek warto postawić na te tańsze modele, by sprawdzić, czy takie coś rzeczywiście przydaje się nam na polowaniach. Są bowiem osoby, którym to czerwone światło na celowniku podczas polowania bardzo przeszkadza.

Gdzie najlepiej kupować taki sprzęt?

Większość osób stawia zdecydowanie na sprawdzone i dobrze wyposażone typowe sklepy myśliwskie, których w Polsce jest dość sporo. Niektórzy wybierają także szybkie i wygodne zakupy przez internet ze sklepów myśliwskich online, które często mają wiele nowości w bardzo atrakcyjnych cenach. Niektórzy ( zwłaszcza początkujący myśliwi ) korzystają z rynku wtórnego i w ramach grup do których należą – odkupują oś starszych kolegów myśliwych sprzęt. To samo można znaleźć w internecie, gdzie istnieje wiele portali i grup społecznościowych, na których można odkupić dany asortyment używany w bardzo korzystnych cenach.