Skip to content Skip to footer

Skrzyniopalety składane – czy warto?

Logistyka do podstawa dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa. Jednym jej z najważniejszych aspektów jest odpowiednie zaplanowanie procesu magazynowania oraz transportu. Z pewnością byłoby to niemożliwe bez wysokiej klasy skrzyniopalet. Dlaczego są tak ważne? Jaki mają wpływ na funkcjonowanie firmy? Odpowiadamy poniżej!

Skrzyniopaleta w firmie – dlaczego jest konieczna?

Skrzyniopalety składane, czy też modele niezmieniające kształtu to podstawa dobrego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Odpowiednio dobrane mogą zagwarantować efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej oraz zdolności transportowych.

Aktualnie producenci oferują różnego rodzaju kontenery, które mogą być wykonane zarówno z odmiennych materiałów syntetycznych, jak i z drewna, co ma bezpośredni wpływ na ich podstawowe walory użytkowe. Czy skrzyniopalety składane to jedyne słuszne rozwiązanie?

Modele syntetyczne, czyli wybór niemalże idealny!

Spośród różnorodnych modeli stworzonych z materiałów syntetycznych nabyć można zarówno kontenery składane, jak i statyczne. Podstawową zaletą palet składanych jest możliwość zaoszczędzenia przestrzeni magazynowej oraz powierzchni przewozowej we flocie transportowej. Jest to kluczowa cecha pozwalająca na znaczące zmniejszenie kosztów funkcjonowania oraz na zwiększenie efektywności firmy. Ma to szczególne znaczenie, jeżeli produkcja ulega okresowym wahaniom.

Oczywiście kontenery składane posiadają szereg innych dodatkowych atutów, będących rezultatem wykonania z materiału syntetycznego. Przede wszystkim tego rodzaju palety charakteryzują się wyjątkowo wysokim poziomem wytrzymałości na uderzenia mechaniczne oraz gwarantują wysoki poziom amortyzacji. W praktyce oznacza to doskonały poziom ochrony przewożonego towaru. Ponadto syntetyczna skrzyniopaleta składana jest bardzo łatwa w czyszczeniu.

Ma to szczególne znacznie, jeżeli przewożone i magazynowane produktu może prowadzić do ubrudzenia. Ponadto przy odpowiednim użytkowaniu można liczyć na żywotność kontenera sięgającą nawet do 20 lat. Niestety jak każdy produkt również skrzyniopaleta składana syntetyczna posiada charakterystyczne wady. W przypadku uszkodzenia nie ma większej możliwości naprawy. Ponadto modele wykonane z plastiku charakteryzują się wyższą ceną, aniżeli kontenery drewniane.