Skip to content Skip to footer

Jak prawidłowo kupić perfumy?

Kupowanie perfum nie jest łatwe. To trudna sztuka, która wymaga wiedzy i umiejętności. Podobnie jest z wodami perfumowanymi i zapachowymi. Warto znać kilka sztuczek, które ułatwią to zadanie. Jak, więc wybrać najładniejsze zapachy damskie? Na co zwracać uwagę? Jak prawidłowo kupować perfumy?

Daj sobie czas

Pierwszą zasadą kupowania perfum jest zarezerwowanie na ten cel czasu. Nie powinno się tego robić już w czasie pierwszej wizyty w perfumerii lub drogerii. Przy pierwszym podejściu należy tylko wytypować potencjalny zapach i wypróbować go. Jeśli się sprawdzi, to dopiero wtedy można go kupić, jeśli nie – trzeba próbować dalej.

Markowe zapachy w oryginalnych opakowaniach powinny pachnąć dokładnie tak samo niezależnie od tego, gdzie zostały kupione. Jeśli, więc uda Ci się już wybrać konkretny zapach, to możesz go kupić, właściwie gdziekolwiek jest dostępny.

Wypróbuj

W perfumeriach dostępne są testery. To specjalne opakowania perfum, które są oznaczone i otwarte po to, by klienci mogli sprawdzić ich zapach. W celu wypróbowania zapachu powinno się niewielką jego ilość nanieść na skórę. Nie należy używać papierków, które są dostępne w każdej perfumerii.

Każdy człowiek ma swój indywidualny i naturalny zapach. Połączy się on z zapachem z butelki i da finalny efekt. Jeśli perfumy la vie est belle wykorzystamy do spryskania papierka, to może on pachnieć na nim zupełnie inaczej niż w kontakcie ze skórą.

Co ważne, test powinno się wykonać na jakimś miejscu, które łatwo samodzielnie powąchać, a blisko skóry znajdują się naczynia krwionośne. To tętniąca krew wpływa na długie uwalnianie zapachu i sprawia, że najładniejsze zapachy damskie są bardziej intensywne i trwałe. Doskonałym miejscem do testów są wewnętrzne strony nadgarstków.

Daj sobie czas

Przy teście bardzo ważny jest też czas. Perfum będzie pachniał inaczej bezpośrednio po aplikacji niż kilka godzin później. Dlatego też dobrze jest nałożyć próbkę i wyjść z perfumerii. Warto zachowywać się normalnie – myć dłonie, naczynia itd. Robić to wszystko, czym człowiek zajmuje się na co dzień.

Po upływie godziny można sprawdzić, czy perfum nadal jest wyczuwalny na miejscu, w którym był użyty. Jeśli tak – to bardzo dobrze. Jeśli nie – to znaczy, że perfum ma małą trwałość i nie sprawdzi się na dłuższą metę. Może być propozycją na wielkie wyjście, ale nie na co dzień. Warto też podkreślić, że zapach danego produktu będzie w rzeczywistości najbardziej przypominał ten na godzinę po aplikacji.