Skip to content Skip to footer

Pościel flanelowa – omówienie materiału

Człowiek potrzebuje średnio aż ośmiu godzin snu na dobę, w trakcie których w jego organizmie dochodzi do pełnej regeneracji. Aby jednak tak właśnie się działo, należy zapewnić sobie właściwe warunki do wypoczynku, wyposażając sypialnię w wygodny materac i przyjemną pościel. Może by tak więc sięgnąć po pościel z flaneli? Czy to będzie dobry wybór?

Analiza składu materiału

Nie każda taka pościel będzie wykonana z dobrej jakościowo i sprawdzonej flaneli. Producenci dwoją się i troją, byleby tylko móc wytwarzać większą ilość wyrobów przy mniejszym nakładzie pieniężnym. Na tym traci niestety sam klient. On sam musi zatem zainteresować się tym, z czego została wykonana konkretna pościel.

Rzut oka na skład materiału rozwiewa wszystkie wątpliwości. Na pierwszym jego miejscu powinna występować bawełna. Dopuszcza się też dodatek innych składników, jednak nie mogą one występować w zbyt dużych ilościach – mają pełnić wyłącznie funkcję uszlachetniającą.

Flanela – idealny wariant na mroźne wieczory

O ile latem i wiosną to jedwabne komplety mogą okazać się doskonałym wyborem, tak zimą i późną jesienią pościel z flaneli sprawdzi się znacznie lepiej. Jest ona niesamowicie miękka i tym samy przyjemna dla skóry. Przypomina bawełnę, tyle że różni się od niej wyższą grubością i bardziej puchową strukturą. W coś takiego wystarczy się owinąć, aby błyskawicznie zasnąć.

Pościele z flaneli znakomicie sprawdzają się także już podczas zimowego snu. Są bardzo ciepłe, dlatego nie dopuszczają do wyziębienia ciała, a przy tym radzą sobie z wentylacją skóry, odprowadzając z jej powierzchni nadmiar potu i wilgoci. Produkt na medal!

Dodatkowe właściwości materiału

Flanela jest tak naprawdę materiałem wielofunkcyjnym. Nie tylko umila wieczorny wypoczynek, ale też pozwala cieszyć się nim przez bardzo długi czas. Tworzywo to wykazuje się bowiem wysoką trwałością. To dlatego w niektórych lumpeksach wciąż można znaleźć flanelowe koszule z dawnych lat, które zachowały stan idealny.

Pościel z flaneli można standardowo prać w pralce, a i tak nic się z nią nie stanie. Dodatkowy plus jest taki, że nie trzeba jej nawet prasować. Nie gniecie się ona i nie marszczy, a delikatne występujące na niej wypukłości wręcz nadają jej charakteru.

Pościel z flaneli kupisz na vegehome.pl