Skip to content Skip to footer

Jak wybrać meble na wymiar?

Chcąc mieć doskonale urządzone mieszkanie, warto zainwestować w meble na wymiar. Najczęściej można je kupić bezpośrednio u producenta lub stolarza, który zajmuje się wyłącznie tym. Kupując takie meble nie jest się ograniczonym przez żadne przyjęte z góry wzornictwo. Jak, więc wybrać meble na wymiar?

Przede wszystkim – wymiary

Decydując się na meble na wymiar w Poznaniu, koniecznie trzeba zmierzyć, ile mamy dostępnego miejsca. To pierwszy krok, żeby móc podjąć się projektowania własnych rozwiązań na miarę indywidualnych potrzeb. Dopiero wiedząc, jaką przestrzenią dysponujemy, można podjąć się przygotowywania jakichkolwiek projektów.

Pomieszczenia nie trzeba mierzyć samodzielnie. Najlepiej będzie wezwać fachowców, którzy dokładnie zmierzą pokój np. cyfrowym dalmierzem laserowym. Później odnotują wymiary na rysunku i na jego podstawie będą proponowali konkretne rozwiązania.

Ustal styl

Wybierając meble na wymiar w Poznaniu możesz liczyć na kompleksową obsługę. W związku z tym zatrudniona przez Ciebie firma na pewno przedstawi Ci propozycje różnych projektów do Twojego wnętrza. Na pewno pokażą Ci też katalog z dotychczasowymi realizacjami.

Może spodoba Ci się coś z propozycji producenta. Jeśli jednak masz własny pomysł na swoje mieszkanie, to śmiało poinformuj o tym projektanta. Jego zadaniem jest uwzględnienie każdego Twojego pomysłu.

Przy tworzeniu własnego projektu możesz dowolnie łączyć i dopasowywać do siebie elementy z przedstawionych przez projektanta realizacji lub przygotować coś w pełni własnego. Uwolnij swoją wyobraźnię! To ma być Twoje mieszkanie i mają być w nim takie meble, które najbardziej przypadną Ci do gustu.

Walory praktyczne

Musisz też pamiętać, że oprócz walorów estetycznych, Twoje meble muszą być praktyczne. Uwzględnij, więc w ich projekcie szuflady, półki i szafki. Możesz już nawet wstępnie zaplanować, co i gdzie będziesz trzymał. Dzięki temu po ukończeniu projektu unikniesz rozczarowania, że meble okazały się nie wystarczająco pojemne.

Również ustalając wygląd mebli pamiętaj o walorach praktycznych. Szklane półki i lakierowane blaty to kiepski pomysł, jeśli w domu masz zwierzęta lub małe dzieci. Może się okazać, że całe dnie będziesz spędzać na doczyszczaniu wszystkich powierzchni.

Zastanów się, ile czasu dziennie chcesz spędzać na sprzątaniu i dopasuj meble na wymiar do tej koncepcji. W razie wątpliwości poproś projektanta o pomoc w opracowaniu najlepszego rozwiązania. Jego doświadczenie będzie tu bezcenne, więc śmiało z niego korzystaj.