Skip to content Skip to footer

Poradnia chirurgii naczyniowej w Katowicach

Choroby układu krążenia stanowią jedną z najbardziej dokuczliwych plag współczesnego świata. Bardzo często kończą się utratą sprawności fizycznej, a w niektórych przypadkach nawet zgonem.

W Katowicach warto pomyśleć o profilaktyce, zanim się zachoruje. Istnieją pewne czynniki, które predestynują do zachorowań na chorobę układu krążenia. Są to nadwaga, stres, wysoki, cholesterol, brak aktywności fizycznej, nieprawidłowa dieta i wiele innych. Jeżeli choroba nas dopadnie, to warto poszukać dobrego lekarza chirurgii naczyniowej Katowice, który postawi szybko diagnozę i wskaże odpowiednią terapię.

Poradnia chirurgii naczyniowej Katowice

W poradni chirurgii naczyniowej w Katowicach można się umówić na wizytę do chirurga naczyniowego Katowice. W poradni można zdiagnozować szereg schorzeń układu krążenia, takich jak niewydolność żylna, żylaki kończyn oraz inne nieprawidłowości w funkcjonowaniu naczyń krwionośnych i schorzeń, w obrębie układu limfatycznego.

Poradnia chirurgii naczyniowej katowice dysponuje wysokiej klasy sprzętem diagnostycznym, dzięki któremu diagnoza zostanie postawiona szybko i precyzyjnie. Pacjenci mogą umówić się na takie badania, jak RTG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa czy USG dopplerowskie żył i tętnic. Po rozpoznaniu choroby, pacjent może dostać od specjalisty, chirurga naczyniowego Katowice, skierowanie na odpowiedni zabieg.

Chirurg naczyniowy Katowice

Dobra diagnoza to połowa sukcesu. Dzięki odpowiednim badaniom, lekarz chirurg naczyniowy Katowice, podejmie decyzję o dalszym leczeniu zachowawczymi lub chirurgicznym.

Chirurg naczyniowy Katowice ma do swojej dyspozycji mniej lub bardziej inwazyjne metody leczenia naczyń krwionośnych, włącznie z możliwością amputacji kończyny. Najczęściej wdrażana jest skleroterapia, którą się stosuje w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej. Inna metoda to angioplastyka balonowa, służąca udrażnianiu naczyń.

Specjalista chirurgii naczyniowej Katowice, to lekarz, który zajmuje się terapią takich chorób, jak zatory, szczególnie zator tętnicy płucnej, stany zapalne układu krążenia, choroby nowotworowe układu naczyniowego, a także zespół stopy cukrzycowej, który powstaje na skutek nieprawidłowego leczenia tej choroby.

Ponadto przeprowadza zabiegi, które polegają na wszczepieniu stentu lub stentograftu. Metoda ta ma zastosowanie w chorobach tętnicy biodrowej, udowej oraz szyjnej.