Skip to content Skip to footer

Higieniczny i wytrzymały pojemnik wielkogabarytowy

Pojemnik Big Box to rozwiązanie, które powstało z myślą o transporcie produktów o różnych kształtach i ciężkościach. Takie produkty znajdą się w bardzo wielu branżach przemysłu, między innymi motoryzacyjnym, stalowym. Świetnie sprawdzi się on także w rolnictwie do magazynowania świeżych warzyw i owoców. Jakie są jego właściwości?

Lekkie, ale wytrzymałe tworzywo

Pojemniki bix box charakteryzują się specyficznym tworzywem, z którego zostały wykonane. W przeciwieństwie do innych materiałów jak na przykład drewno, tworzywo użyte do produkcji skrzyniopalety bix box jest znacznie lżejsze, nie absorbuje wody, ale jest również niezwykle wytrzymałe. Nie wymaga konserwacji i napraw, co jest częste w przypadku pojemników drewnianych. Skrzynia jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także czynniki zewnętrzne, jak opady czy zmiennie temperatury. Obojętne dla produktów spożywczych świetnie sprawdzają się w przypadku magazynowania i transportowania między innymi warzyw i owoców. Są również bardzo łatwe do utrzymania w czystości.

Jakie oszczędności generuje pojemnik Big Box?

Stosowanie w transporcie takiego rodzaju rozwiązania generuje realne oszczędności. Między innymi pojemniki są bardzo wytrzymałe i nie wymagają napraw oraz konserwacji, co niesie ze sobą dodatkowe koszty. Świeże produkty są znacznie lepiej zabezpieczone przed wilgocią, która może prowadzić do przedwczesnego psucia się i gnicia świeżych produktów. Dodatkowo przed mechanicznym uszkodzeniami może chronić pokrywa, gdy zdecydujemy się na taki model w nią wyposażony. Dostępne są one w kilku rozmiarach, więc łatwo dobrać je do specyfiki danych produktów. Jest więc to z pewnością rozwiązanie o wielu korzyściach dla inwestorów.

Z korzyścią dla logistyki

Nie da się ukryć, że skrzyniopalety bix box to także trafne rozwiązanie służące procesom logistycznym. Pojemniki dostępne są w wielu wariantach pojemnościowych, a wszystkie są kompatybilne z innymi tego rodzaju nośnikami oraz urządzeniami do ich obsługi jak na przykład wózkami widłowymi. Dzięki temu transport nie generuje strat dla producentów oraz dostawców. Zdecydowanie takie rozwiązania pozwalają zautomatyzować i uelastycznić wszystkie procesy logistyczne, co przekłada się na ich jakość i rentowność.