Skip to content Skip to footer

Pojemniki jako organizery – jakie warto wybrać?

Organizacja przestrzeni w firmie czy w magazynie albo w przedsiębiorstwie wcale nie jest takim prostym zadaniem. Bowiem zawsze znajdą się jakieś małe szpargały, drobne produkty z którymi nie do końca będziemy wiedzieć, co zrobić. W uporządkowaniu takich elementów pomoże nam na pewno pojemnik plastikowy z przegródkami albo też pojemniki ażurowe.

Pojemnik plastikowy z przegródkami – charakterystyka

Na początek warto jednak zastanowić się nad specyfiką takich pojemników plastikowych z przegródkami. Jak one wyglądają? Cóż najczęściej są to prostokątne pojemniki o dość niskiej wysokości podzielone na różnej wielkości mniejsze części. Takie pojemniki służą nam przede wszystkim do organizacji drobnych produktów np. w firmach zajmujących się produkcją biżuterii.

Pojemnik ażurowy – charakterystyka

Czym zaś wyróżniają się pojemniki plastikowe ażurowe? One najczęściej mają kształt małego prostokąta, nieco wyższego niż pojemniki z przegródkami. Takie pojemniki bowiem świetnie sprawdzają się na trzymanie przedmiotów, które powinny mieć dostęp do powietrza. To rozwiązanie praktyczne dla wielu firm z zakresu kosmetologii oraz gastronomii, gdzie np. warzywa czy kosmetyki muszą mieć świeże powietrze.

Jak wybrać pojemniki plastikowe?

Niezależnie jednak od tego, czy kupować będziemy pojemniki plastikowe z przegródkami czy też pojemniki ażurowe, trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy podczas zakupów. Przede wszystkim zatem będzie to…

1) styl pojemników plastikowych

Pozornie wydaje nam się, że plastik to plastik i niczym on się specjalnie od siebie nie różni. Niemniej jednak takie pojemniki znajdziemy w naprawdę różnych wersjach. Generalnie w wielu przedsiębiorstwach nie ma to większego znaczenia, czasem jednak produkty jadą razem z takimi pojemnikami do sklepów, lokali itp. Wówczas dobrze jest, jeśli na pojemniku będzie mogła znajdować się nasza reklama albo też jeśli będą pasowały stylem do naszej marki.

2) jakość pojemników plastikowych

Zdecydowanie warto także kupić pojemniki plastikowe z przegródkami albo pojemnik ażurowy, które będą wykonane z dobrej jakości plastiku. Często tak nie uważamy na to, ponieważ zakodowaną mamy w głowie dość idiotyczną rzecz a mianowicie, że plastik to zawsze kiepska jakość. Tymczasem jest nieco inaczej. Otóż plastikowe pojemniki mogą być rzeczywiście wykonane z najgorszego sortu, chińskiego plastiku, który się będzie co chwila łamał, jednak można też zainwestować w coś bardziej trwałego. W tym momencie trzeba wspomnieć o tym, że pojemniki Schoeller Allibert cechują się wyjątkową trwałością i wytrzymałością.