Skip to content Skip to footer

Plastry oczyszczające z toksyn – jak ich skutecznie używać?

Ludzie lubią proste i łatwe do zastosowania rozwiązania, a już zwłaszcza wtedy, gdy te rozwiązania są zarazem skuteczne. Coś takiego istnieje. To plastry oczyszczające, które już przy jednorazowym zastosowaniu mają usunąć z organizmu liczne toksyny. Wiele osób twierdzi, że tak to właśnie działa. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest jednak trzymanie się zaleceń producenta.

Jak zastosować detoksykujące plastry?

Produkty należące do tej grupy prawie zawsze mają być stosowane w ten sam sposób – przykleja się je na stopy, a dokładniej na śródstopie od strony podeszwy. Jeżeli jeden plaster nie zdoła pokryć większego obszaru stopy, warto użyć dwóch i przykleić je tuż obok siebie. Produkty muszą być stosowane na noc. Przed ich aplikacją skórę trzeba oczywiście oczyścić jakimś naturalnym mydłem i wytrzeć do sucha (nie wolno smarować jej żadnymi kremami czy balsamami).

Rano, po całej nocy przeznaczonej na detoksykację, plastry oczyszczające z toksyn można odkleić od skóry. Zaleca się od razu wtedy sprawdzić ich kolor, który staje się źródłem informacji na temat stanu organizmu, bo w zależności od tego, jak zabarwi się plaster, będzie to świadczyć o innym schorzeniu czy problemie zdrowotnym.

Jak zanalizować kolor plastrów?

Dokładne omówienie tej kwestii powinno znaleźć się w ulotce produktu detoksykującego. Najczęściej jednak producenci stosują podobne oznaczenia. Kolor czarny jest symbolem problemów z pęcherzem moczowym (np. nietrzymania moczu bądź stanów zapalnych), podczas gdy żółte zabarwienie ma świadczyć o zaburzonym systemie odpornościowym lub/i nieprawidłowo pracującym układzie trawiennym. Bywa i tak, że plastry oczyszczające z toksyn pozostają białe. Nie znaczy to wcale, że organizm jest zdrowy, bo ten kolor zarezerwowany jest dla problemów związanych z układem oddechowym.

Ile trwa terapia plastrami?

Oczywiście jednorazowe zastosowanie plastra oczyszczającego nie gwarantuje jeszcze pełnego oczyszczenia organizmu. Producenci zwykle zalecają, by kurację przeciągnąć przynajmniej do dwóch tygodni. Plastry powinny być naklejane na stopy przez pięć dni, po których należy zrobić sobie dwudniową przerwę, a następnie cały cykl powtórzyć i tak aż do uzyskania idealnych efektów. W celu wzmocnienia efektów kuracji warto też zastosować inne produkty detoksykujące, czyli np. zioła do picia.