Skip to content Skip to footer

Program in vitro z komórką dawczyni

Wiele osób pragnie zostać rodzicami. Niestety problemy z płodnością są zjawiskiem niezwykle powszechnym. Z myślą o takich przypadkach opracowana została metoda in vitro. Na przestrzeni ostatnich lat, metoda ta była wielokrotnie modyfikowana. Obecnie można ją wykonać na wiele sposobów, jednakże wśród tych najpopularniejszych jest in vitro z komórką dawczyni.

Dlaczego warto wykonać zapłodnienie in vitro z KD?

W wielu przypadkach problemy z zajściem i donoszeniem ciąży są podyktowane sytuacją zdrowotną kobiety. Jeżeli problemem są jajniki i komórki jajowe, dobrą opcją staje się zapłodnienie in vitro z komórką dawczyni. Komórka dawczyni to dar, który pragnie zaoferować wiele kobiet, które zdają sobie sprawę z tego jaką tragedią może być niepłodność. Dawcą może zostać osoba młoda, która nie jest obarczona żadnymi poważnymi schorzeniami i cieszy się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną. Jej historia medyczna jest starannie sprawdzana przed zabiegiem pobrania komórki jajowej. Dzięki temu nie należy się martwić tym, że pojawią się dalsze problemy zdrowotne. Gdy para decyduje się skorzystać z metody in vitro z KD, ma szansę wybrać swojego dawcę na podstawie cech fenotypowych. Po dokonaniu wyboru, komórka dawczyni jest zapładniana, zazwyczaj przy wykorzystaniu spermy partnera. Otrzymany zarodek jest przenoszony do jamy macicy kobiety. Transfer zazwyczaj dotyczy paru zarodków, co zwiększa szansę na to, że zapłodnienie in vitro zakończy się sukcesem. Skuteczność tego zabiegu jest różna i często wynika z tego, w jakiej klinice ktoś postanowi zapisać się na zabieg.

Ile kosztuje in vitro z kd?

Decydując się na wykonanie zapłodnienia metodą in vitro zawsze należy przygotować się na stosunkowo duże koszty. Komórka dawczyni dodatkowo podnosi wydatek, ponieważ musi być pobrana z banku komórek jajowych. Etap ten jest najbardziej kosztowny i sprawia, że cena całego zabiegu wzrasta parokrotnie. Ostateczny koszt to zazwyczaj około 20 tysięcy złotych. Wiele jednak zależy od tego, z jakiej kliniki ktoś korzysta. W zależności od oferty w poszczególnych miejscach, ostateczna cena może być znacznie niższa. Dlatego też warto jest zapoznać się z różnymi opcjami i dopiero wtedy podjąć swoją decyzję. Jedno jest jednak pewne – in vitro z KD to wspaniała szansa dla wielu osób, które pragną zostać rodzicami.