Skip to content Skip to footer

Copacking – czym jest i kto go wykonuje?

Decydując się na zakup danego produktu, każdy klient bierze pod uwagę jego wygląd. Dlatego też wysokie wyniki ze sprzedaży zależą od tego, czy produkty dobrze prezentują się na półce.

Jak działa copacking?

Pakowanie towarów to jeden z ostatnich etapów jakie przechodzi każdy produkt na swojej długiej drodze do klienta. I choć wydaje się, że etap ten powinien być całkiem prosty, w rzeczywistości wcale tak nie jest.Większość firm produkcyjnych zapewnia swoim produktom tylko zbiorowe opakowania, które mają za zadanie ochronę towaru na czas transportu. Jednakże w takiej formie trudno jest rozpocząć proces sprzedaży. Każdy produkt musi być zatem odpowiednio przygotowany na moment, gdy stanie na półce sklepowej. Dlatego też co packing to tak ważna usługa, która powinna być wykonywana tylko przez doświadczone firmy. Od copackingu często zależy bowiem to, czy dane produkty cieszą się dużą popularnością wśród klientów czy też nie. Copacking to między innymi pakowanie towarów w ich własne opakowania. Dotyczy także odpowiedniego oznakowania w przypadku promocji lub rabatów. Całość zadań z jakimi związany jest copacking pod wieloma względami pokrywa się z tym, czym jest konfekcjonowanie towaru. Jest to także zlecenie, które zazwyczaj trafia do firm, które zajmują się obiema usługami.

Komu zlecić co packing?

Pakowanie towarów zawsze wymaga nakładów finansowych. Chodzi nie tylko o zapewnienie samego opakowania, ale także o dobry sprzęt pakujący, a także o pracowników do obsługi tego sprzętu. Wiele czynności związanych z przepakowywaniem towaru wymaga także ręcznego wykonania. Wszystko to kosztuje, zwłaszcza jeżeli firma chce zająć się tym samodzielnie. Z tego powodu bardzo powszechny jest outsourcing do firm zewnętrznych. Mają one do swojej dyspozycji wszystko to, co potrzebne, aby co packing był wykonany szybko i profesjonalnie. Cena za ich usługi jest także znacznie niższa niż koszty samodzielnego organizowania co packingu. W Polsce istnieje wiele firm, które na co dzień zajmują się zarówno konfekcjonowaniem towaru, jak i jego przepakowywaniem. Ich profesjonalne podejście oraz rozsądne ceny zapewniają, że jest to usługa dostępna dla każdego. To doskonałe rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy wielu przedsiębiorstwom.