Skip to content Skip to footer

Jak wybrać lornetkę myśliwską?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór lornetki myśliwskiej jest znacznie prostszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Wystarczy bowiem uwzględnić przed podjęciem decyzji o zakupie najbardziej istotne aspekty. Czym dokładnie powinna charakteryzować się lornetka myśliwska?

Jakie cechy musi mieć omawiany przedmiot?

Jak wiadomo myśliwi potrzebują lornetki przede wszystkim do polowania, obserwowania zwierzyny. Produkt przyda się również do określania struktury płci populacji czy wieku. Ponadto myśliwy dzięki odpowiedniej lornetce będzie mógł zweryfikować czy dany osobnik na pewno jest selekcyjny. Konieczne jest w tym celu zaopatrzenie się w bardzo wysokiej jakości lornetkę charakteryzującą się dużym światłem.

Godny uwagi jest fakt, że bardzo często zwierzyna płowa będzie pokazywała się dopiero po zmroku. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że im większa będzie średnica obiektywu, tym większa aparatura. Godny uwagi jest fakt, że lornetka myśliwska powinna posiadać średnicę 50, 56 albo 63 mm. Oczywiście powinna powiększać od 8 do 10 razy. Z kolei do polowań i obserwacji w trakcie dna zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie użycie lornetki o średnicy 42 mm.

Czy warto zaopatrzyć się w lornetki używane?

Nie jest możliwe udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy bowiem od tego, w jakim stanie znajduje się omawiany produkt. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w produkt na aukcji internetowej od osoby mieszkającej w tym samym mieście. Można wtedy umówić się z daną osobą i zapłacić jej dopiero po zobaczeniu, jak produkt prezentuje się w rzeczywistości.

Bardzo często zdarza się bowiem, że ludzi wystawiają lornetki w takim stanie, w jakim znajdowały się w dniu zakupu. Rekomendowane jest także śledzenie tematycznych grup na portalach społecznościowych i forów dyskusyjnych. Bardzo często myśliwi sprzedają lornetki używane, gdyż planują kupić nowszy model. Można mieć wtedy pewność, że produkt znajduje się w bardzo dobrym stanie. Warto także zapytać znajomych myśliwych czy nie planują sprzedać swojej lornetki. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nowy produkt jest kilka razy droższy od używanego, a funkcjonalność jest identyczna.