Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się program, jakim jest Solidworks. Umożliwia on modelowanie trójwymiarowe: budowanie modeli bryłowych, powierzchniowych jak i wielu innych, różnych form.
Oprogramowanie do tworzenia w 3D – solidworks wymagania
Solidworks simulation to doskonałe narzędzie, dzięki któremu uzyskamy wymarzoną wizualizację na naszym komputerze. Od 2002 roku program ten jest dostępny w polskiej wersji i z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Solidworks wymagania ma naprawdę niewielkie: wystarczy system Windows 7 bądź wyższy i 8 GB pamięci ram. Ważną część odgrywa także certyfikowana karta graficzna – nie możemy o niej zapommnieć, jeśli zależy nam na prawidłowym działaniu solidworks simulation-a.
Jak wygląda środowisko pracy przy tym oprogramowaniu? Jest bardzo komfortowe, intuicyjne i wygodne. Sprężyna solidworks sprawia, że program ten jest liderem na rynku oprogramowania 3D. Pierwsza edycja pochodzi już z 1995 roku. Co ciekawe, do każdego klawisza przypisana jest konkretna funkcja. To dodatkowo pozwala zwiększyć użytkownikom komfort pracy. Samo projektowanie staje się także szybsze i łatwiejsze. Program został okrzyknięty najbardziej wydajnym narzędziem 3D na świecie. Od teraz tworzenie projektów jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Twórz nawet najbardziej wymagające sceny bez żadnych obaw.
Sprężyna solidworks – czym jest?
Za stworzeniem oprogramowania stoi cały zespół programistów. To właśnie oni, wyszkoleni i doświadczeni, stworzyli program, który jest dziś liderem jeśli chodzi o oprogramowanie do tworzenia wizualizacji w 3D. Każdy element, który składa się na sprężynę solidworks został stworzony z czystej pasji. Tym, co wyróżnia ten program jest bez wątpienia bardzo intyicyjny interfejs. Nawet najbardziej początkujący użytkownik będzie mógł poruszać się sprawnie po solidworksie simulatorze. Nic nie jest tutaj skomplikowane, a sama praca w programie – komfortowa.
Od teraz tworzenie wizualizacji stało się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Możemy tworzyć naprawdę trudne wizualizacje nie obawiając się, że program sobie z nimi nie poradzi. Dodatkiem są tutoriale w formie poradników wideo, z których nie sposób nie zrozumieć podstawowych funkcji programu – bo ich obejrzeniu mamy pewność, że nic nie umknie naszej uwadze podczas tworzenia naszych wizualizacji w solid worksie.