Skip to content Skip to footer

Jak zdrowo i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy?

Otyłość to problem, z którym boryka się coraz większa ilość osób w różnym wieku. W związku z tym masowo powstają różnorodne programy, akcje społeczne itp., których celem jest zachęcenie do rozpoczęcia zdrowego stylu życia oraz zrzucenia zbędnych kilogramów. Jak zatem zdrowo i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy?

Po pierwsze dieta

Podstawą do tego, aby zdrowo i skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów jest zdrowa, prawidłowo zbilansowana dieta. W błędzie są osoby, które twierdzą, że głodówka pomoże im w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Jedynie regularne i pełnowartościowe posiłki mogą w tym pomóc. W związku z tym warto zaopatrzyć się w odpowiednie produkty, których producentem jest np. Vitapol – producent zdrowej żywności i przygotowywać sobie na ich bazie śniadania, obiady i kolacje.

Pamiętajmy o tym, aby unikać objadania się oraz dopuszczania do sytuacji, kiedy będziemy bardzo głodni. Najlepiej jeść posiłki co 2-3 godziny w małych porcjach. Kolejną złotą zasadą jest spożywanie pięciu porcji warzyw oraz wypijanie minimum 1,5 litra wody w ciągu dnia. Oczywiście powinno się ograniczyć spożywanie słodyczy oraz jedzenia typu fast food.

Po drugie ćwiczenia

Odpowiednią dietę należy wzbogacić o ćwiczenia najlepiej 3-4 razy w tygodniu. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych zajęć, które nastawione są na ruch i spalanie tkanki tłuszczowej. W związku z tym każdy niewątpliwie znajdzie coś dla siebie. Może być to basen, siłownia, fitness czy nawet taniec. Najważniejsze aby przyzwyczaić organizm do regularnego ruchu.

Osoby otyłe powinny rozpocząć aktywność fizyczną od spacerów. Pamiętajmy, że przy zbyt dużej masie ciała intensywny wysiłek może obciążyć stawy, co ostatecznie skończy się kontuzją. W związku z tym na początek warto zadbać o redukcję masy ciała, a dopiero potem pomyśleć o większym wysiłku.

Co jeszcze warto wiedzieć o zdrowym odchudzaniu?

Poza wyżej wspomnianymi zasadami, które mają się przyczynić do redukcji masy ciała i poprawy naszego zdrowia warto wybrać się również do dietetyka. Jeżeli nie mamy doświadczenia i odpowiedniej wiedzy na temat odchudzania, to nie powinniśmy robić tego samodzielnie, ponieważ możemy się jedynie zniechęcić. Podczas wizyty u dietetyka otrzymamy wskazówki jak zdrowo się odżywiać i jakie zdrowe produkty wprowadzić do codziennej diety np. od Vitapol – producent zdrowej żywności.

Ponadto dietetyk rozpisze nam dietę i ustali wizyty, podczas których będzie weryfikował nasze postępy, co niewątpliwie stanie się dla nas motorem napędowym do tego, aby trzymać się diety.

Artykuł powstał we współpracy Vitapol – producent zdrowej żywności